Forum Kgw (14)
fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Forum Kół Gospodyń Wiejskich w Śremie: Siła społecznej aktywności na wielkopolskiej wsi

Forum Kół Gospodyń Wiejskich w Śremie: Siła społecznej aktywności na wielkopolskiej wsi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

I Wielkopolskie Samorządowe Forum Kół Gospodyń to już historia. Jak było podczas spotkania z zaproszonymi KGW z terenu powiatu śremskiego?


Berdychowski Kwiecien2 2024

W miniony czwartek, 7 grudnia, odbyło się I Wielkopolskie Samorządowe Forum Kół Gospodyń Wiejskich w Śremie. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich z obszaru powiatu śremskiego, stając się ważną platformą wymiany doświadczeń oraz omówienia istotnych kwestii związanych z rolą społeczną tych lokalnych organizacji.

Inicjatywa Forum wynika z zaangażowania wicemarszałka województwa wielkopolskiego, Krzysztofa Grabowskiego, który jest głównym pomysłodawcą tego wydarzenia. Organizację spotkania podjęło się również Wielkopolskie Samorządowe Centrum Rozwoju Wsi w Sielinku.Agnieszka Szymendera z KGW Wyrzeka została Wicemiss Wdzięku 45+

Podczas Forum nie zabrakło informacji dotyczących programów wspierających zdrowie kobiet, realizowanych przez samorząd województwa wielkopolskiego. Goście mieli okazję zapoznać się z „Programem ograniczenia marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025”. Dodatkowo, szczegóły konkursu „Mała Mobilna Kuchnia Warsztatowa” również znalazły się w centrum uwagi uczestników.

Niebagatelną część Forum stanowiła tematyka związana z zasadami dofinansowania dla Kół Gospodyń Wiejskich w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Wspólna refleksja nad możliwościami wsparcia dla tych organizacji stanowiła istotny element dyskusji, podkreślając rolę Kół Gospodyń Wiejskich w budowaniu społeczności lokalnych oraz wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich. Wydarzenie to nie tylko integrowało środowisko KGW, lecz także umożliwiło przekazanie istotnych informacji i pomysłów na dalszy rozwój społeczności wiejskich w regionie.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]