||

Agnieszka Szymendera z KGW Wyrzeka została Wicemiss Wdzięku 45+

W sobotę, 1 października na PGE Narodowym odbył się Wielki Finał Festiwalu Polska od Kuchni. Udział w nim wzięło ponad 100 Kół Gospodyń Wiejskich z całego kraju, a wśród nich panie z KGW Wyrzeka.

Koło reprezentowała Agnieszka Szymendera, która walczyła o tytuł Miss Wdzięku 45+. Przy ogromnej konkurencji, bowiem w tej kategorii udział brały aż 32 uczestniczki, uplasowała się na trzecim miejscu i zdobyła tytuł II Wicemiss Wdzięku 45+. Przypomnijmy, że przepustką do finału było zdobycie pierwszego miejsca podczas eliminacji regionalnych w Poznaniu. Jak wspomina sobotni wieczór?Fot. KGW Wyrzeka

– Sam konkurs przebiegł bardzo szybko. Tematem przewodnim było wesele. Wystąpiłam w trzech sukniach autorstwa naszej wspaniałej projektantki – Ani Józefowicz. To były fantastyczne kreacje! Podczas konkursu wspierała mnie i dopingowała cała grupa. Jednak największym zaskoczeniem był moment, kiedy wśród widowni zauważyłam swojego męża. Zrobił mi ogromną niespodziankę, ponieważ w tajemnicy przyjechał mi kibicować, a wraz z nim sołtys wsi z żoną, prezes OSP i inni mieszkańcy. To była bardzo wzruszająca chwila – wspomina pani Agnieszka, która za zajęcie trzeciego miejsca otrzymała nagrodę o wartości 5 tys. zł.  – Te pieniądze zostaną dobrze spożytkowane. Przeznaczę je na rozwój naszego KGW – zapewnia.

Fot. KGW Wyrzeka

KGW Wyrzeka nie spocznie na laurach. Panie już szykują się do realizacji kolejnego projektu, który związany będzie z upamiętnieniem osoby ks. Piotra Wawrzyniaka. Przypomnijmy, że ksiądz urodził się właśnie w Wyrzece. – Mamy w planach małą uroczystość. Powstanie specjalna tablica upamiętniająca księdza Wawrzyniaka – dodaje A. Szymendera. Szczegóły poznamy już w połowie października.