|

Każdą rzecz zamieniają w złoto. Kolejny sukces kobiet z KGW Wyrzeka

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na ten sukces pracowały kilka lat. Za nimi wiele konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich, podczas których zdobywały szlify. Dziś nie sposób im dorównać. Oczywiście mowa tu o KGW Wyrzeka i kobietach, które z ogromnym zaangażowaniem promują swoje koło na zewnątrz. W ostatnim czasie skrupulatnie przygotowywały się do udziału w „Festiwalu Kół Gospodyń – Polska od kuchni”. W półfinale aż czterokrotnie stawały na podium. Jedna z pań otrzymała wyróżnienie.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

To była bardzo klimatyczna impreza. Półfinał odbył się na poznańskiej Malcie. Panowała miła, rodzinna atmosfera – wspominają Agnieszka Szymendera oraz Klaudia Żurczak z KGW Wyrzeka

Panie rozbiły bank nagród. Konkurs, którego tematem przewodnim było wesele został rozegrany w pięciu kategoriach. – We wszystkich zostałyśmy dostrzeżone i do Wyrzeki wróciłyśmy z nagrodami. Jest to także zasługa osób, które nas wsparły w internetowym głosowaniu. Zdobyłyśmy ponad 1600 lików – podkreśla Klaudia Żurczak.Przedstawicielki KGW Wyrzeka zdobyły pierwsze miejsce w konkursie na Kobietę Gospodarną i Wyjątkową. Natomiast Miss Wdzięku 45+ została Agnieszka Szymendera, przed którą walka o pierwsze miejsce w finale. Ten odbędzie się 1 października na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Fot. KGW Wyrzeka

To nie koniec sukcesów. Panie z KGW Wyrzeka zdobyły drugie miejsce w konkursie kulinarnym oraz trzecie w konkursie artystycznym. Jury doceniło ich wyborny pasztet z przepiórką i suską glubką oraz serwetę haftowaną haftem wielkopolskim zwanym Snutką Golińską.

Warto odnotować, że doceniona została także Klaudia Żurczak , która otrzymała wyróżnienie w konkursie Miss Wdzięku do lat 45. – Udział w tym konkursie był dla nas bardzo ciekawym doświadczeniem. I wcale nie liczyła się tu uroda, lecz jurorzy zwracali uwagę na osobowość. Ponadto każda z uczestniczek musiała zaprezentować się w trzech strojach – ślubnym, ludowym i wieczorowym. I tu z pomocą przyszła nam jedna z koleżanek z KGW, która jest fantastyczną krawcową. To ona pomogła nam stworzyć kreacje, które budziły uznanie wśród innych uczestniczek – podkreśla Agnieszka Szymendera.

Fot. KGW Wyrzeka – od prawej Klaudia Żurczak i Agnieszka Szymendera

W półfinale „Festiwalu Kół Gospodyń – Polska od kuchni” członkinie KGW Wyrzeka zdobyły nagrody finansowe wysokości 9 tys. zł. Na co je przeznaczą? – Te środki zostaną przeznaczone na aktualną działalność KGW – zapewniają panie Agnieszka i Klaudia oraz zdradzają, że marzą o profesjonalnym namiocie plenerowym. – Szukamy konkursów, w których możemy się sprawdzić i czegoś nauczyć. To dla nas cenna lekcja. Chętnie szukamy inspiracji wśród innych KGW – dodają. Panie wzięły udział m.in.  w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Dziś szykują się do Bitwy Regionów.

Fot. KGW Wyrzeka – Jury doceniło wyborny pasztet z przepiórką i suską glubką 

KGW od kuchni

Członkinie KGW Wyrzeka spotykają się kilka razy w roku. Prowadzą cykliczne warsztaty – kulinarne i florystyczne. Historia powstania koła w Wyrzece jest odległa i sięga 1957 roku…

Więcej znajdziesz w czwartkowym e-wydaniu!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Zamów dostęp do cyfrowego wydania już teraz!