||||

Świąteczny klimat na śremskim deptaku – Jarmark Piernikowych Inspiracji

Dsc 6817
Św. Mikołaj sprawił dzieciom dużo radości/ fot. W. Kaptur
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pierniczki, św. Mikołaj i mnóstwo dzieci. Kto i co było na śremskim deptaku podczas Jarmarku Piernikowych Inspiracji?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Jarmark Piernikowych Inspiracji, organizowany przez gminę Śrem i partnerów, był długo wyczekiwaną imprezą kulturalną na święta w Śremie. W wydarzenie włączyli się m.in. Publiczna Szkoła Kawalerów Orderu Uśmiechu, Śremskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Klub Relax, Amatorska Kompania Teatralna, Śremski Ośrodek Kultury oraz okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich i restauracje. Jedynie pogoda mogła pokrzyżować plany, ale mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych mieszkańcy Śremu starali się bawić jak najlepiej.


Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb
Internet Tydzień Ziemi Śremskiej 300x300px Rgb

Na zrewitalizowanym deptaku w sobotę (9 grudnia) pojawiły się różne stoiska ze świątecznymi ozdobami, pysznościami i słodkościami, a także ciepłym barszczykiem. Dzieci miały doskonałą okazję na osobiste spotkanie ze św. Mikołajem i Śnieżynką. Prócz świątecznych stoisk pojawiły się również Koła Gospodyń Wiejskich z własnymi robótkami czy wypiekami.Galeria zdjęć z rozpoczęcia jarmarku w artykule:

Rozpoczął się Jarmark Piernikowych Inspiracji w Śremie – Tydzień Ziemi Śremskiej (tydzien.net.pl)

Popularnością cieszył się namiot na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, w którym to odbywały się warsztaty zdobienia pierników. Dzieci miały do wyboru kolorowe lukry. Począwszy od niebieskiego, po zielony aż do różowego. Nie zabrakło także posypki do pierniczków. Udekorowane pierniczki każdy uczestnik warsztatów mógł zabrać ze sobą.

Wyniki konkursów:

  • Domek z piernika – konkurs dla szkół i przedszkoli z gminy Śrem – Przedszkole ,,Słoneczna Szóstka”
  • Najładniej ozdobione pierniczki – konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Śrem – KGW w Wyrzece

O godz. 17:30 udekorowana świątecznie scena miała szansę rozbłysnąć. Na scenę weszła ekipa Your Voice – Studio Piosenki Melody, która rozgrzała publiczność w ten mroźny dzień. Następnie o godz. 19:00 odbył się koncert zespołu Sound’n’Grace, który świątecznym akcentem zakończył całe wydarzenie.

Zostaw komentarz