Opłatek Sołtysów 2023 (5)
fot. M. Czubak

Opłatkowe spotkanie z sołtysami gminy Śrem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Sołtysi gminy Śrem zasiadli wspólnie przy jednym stole.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Spotkanie otworzył Robert Mielcarek, wprowadzając zgromadzonych w atmosferę pełną optymizmu. Następnie głos zabrał burmistrz Adam Lewandowski, który z zaangażowaniem opowiedział o planach gminy Śrem na nadchodzący rok. W swojej przemowie podkreślił istotę wspólnoty, zachęcając do wspólnego zaangażowania w rozwój gminy oraz sołectw, które stanowią jej nierozerwalną część.

Starosta Zenon Jahns również przekazał ważne przesłanie, kładąc szczególny nacisk na znaczenie efektywnego zarządzania jako kluczowego elementu sukcesu. Jahns podkreślił, że dobre zarządzanie stanowi solidne fundamenty dla rozwoju społeczności lokalnej i pozwala przeprowadzać niezwykle ważne z punktu widzenia lokalnych społeczności inwestycje, bez zaciągania zbędnych kredytów.

Msza jubileuszowa z okazji 30 lat posługi kapłańskiej ks. Mariana Bruckiego

Niezwykle poruszające chwile przyniosła przemowa księdza Mariana Bruckiego, który skupił się na wartościach społecznych i duchowych. Jego słowa dotknęły serc wielu zgromadzonych, a modlitwa, którą odmówił, przyniosła błogosławieństwo dla wszystkich obecnych.

Jednym z ważnych elementów spotkania było również dzielenie się opłatkiem z sołtysami. To symboliczny gest wzmacniający jedność społeczności lokalnych, podkreślający przy tym znaczenie współpracy na rzecz wspólnego dobra.

W trakcie opłatkowego spotkania sołtysów wyłaniała się jedna zasadnicza idea: wspólnota gminy Śrem jest fundamentem jej sukcesu. Kombinacja ambitnych celów burmistrza, mądrości starosty, wartości duchowych przekazywanych przez księdza dziekana oraz jedności społeczności lokalnej stawiają gminę Śrem na drodze do dynamicznego rozwoju.

Rok 2024 zapowiada się jako czas wyzwań, lecz równocześnie pełen obiecujących możliwości. Głównym z wyzwań dla sołectwa Szymanowo będzie rewitalizacja linii kolejowej, która będzie biegła przez Szymanowo. Wspominał o tym gospodarz piątkowego spotkania, Lucjan Rochowiak.

Kolej z wybojami. Gmina Brodnica sprzeciwia się likwidacji przejazdów

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]