|||||

Policyjny pościg zakończony wypadkiem. Uciekinier był pijany

Wypadek Pościg Za Pijanym (9)
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jedna osoba z obrażeniami ciała zabrana została do szpitala i nie był to pijany kierowca mercedesa, od którego wszystko się zaczęło. Policyjny pościg skończył się na obwodnicy Zbrudzewa.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Jak udało nam się ustalić, patrol policji otrzymał informację, że z kierunku Kórnika w stronę Śremu porusza się mercedes, którego kierujący może być pod wpływem alkoholu.

Śremska drogówka próbowała auto zatrzymać do kontroli. Kierujący pojazdem ani myślał o zatrzymaniu się i zaczął uciekać w kierunku Śremu. Mundurowi ruszyli za nim w pościg, dając mu sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierowca mercedesa ignorował te sygnały i pędził przed siebie.21-latka zmiotła z drogi motorower. Koszmarny wypadek pod Dolskiem

Na wysokości obwodnicy Zbrudzewa otarł się o jadący w kierunku Śremu samochód osobowy, a następnie zderzył się z busem, który uderzył w inne auto. W wyniku zderzenia ucierpiał również policyjny radiowóz, który wypadł z drogi i znalazł się w polu.

Na skutek brawurowej jazdy pijanego, bus w który uderzył stoczył się ze skarpy i zatrzymał się na boku. Jedna osoba z tego pojazdu wymagała pomocy medycznej, karetką z podejrzeniami złamań została zabrana do szpitala.

Mercedes sprawcy również wypadł z drogi i zatrzymał się w polu po przeciwnej stornie. Kierującym tym pojazdem natychmiast zajęli się policjanci. Mężczyzna, który okazał się być mieszkańcem gminy Dolsk, był agresywny i nie chciał współpracować z policjantami. Odmówił badania alkomatem, skarżył się na złe traktowanie przez policję, narzekał na zbyt ciasno założone kajdanki.

Pijanego awanturnika, który o mało nie zabił siebie i kilka innych osób jadących w tym czasie drogą wojewódzką 434 policjanci odwieźli do szpitala, gdzie została mu pobrana krew na zawartość alkoholu w organizmie.

Pijanemu kierowcy za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi kara od 3 do 16 lat pozbawienia wolności. Nowe przepisy w tym zakresie, które są znacznie bardziej surowe od poprzednich, obowiązują od 1 października tego roku. Kierowca odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, ucieczkę przed policją oraz naturalnie prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Czynności z mieszkańcem gminy Dolsk, zostaną przeprowadzone dopiero po jego wytrzeźwieniu.

Wypadek na „trasie śmierci” z Kórnika do Śremu

3 komentarze

Zostaw komentarz