|||

Prace remontowe na Zamenhofa już na ukończeniu

Remont ulicy Zamenhofa (1)
fot. M. Czubak

Termin 30 listopada wydaje się nie być zagrożony. Na Zamenhofa już kładziony jest asfalt.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wraz z początkiem tego tygodnia na ulicy Zamenhofa w Śremie wreszcie widać zbliżający się koniec prac. Na remontowanej ulicy pojawiły się już walce drogowe oraz rozściełacz do asfaltu. To sygnał i zarazem dowód na to, że wykonawca jest już gotowy do układania masy bitumicznej na jezdni.

To dobre informacje, bo jeszcze kilka tygodni temu termin odbioru inwestycji się przedłużył o miesiąc. Powodem była pogoda, a konkretnie deszcze, które nie pozwalały na doschnięcie podłoża w takim stopniu, by można było prowadzić dalsze prace. W związku z tym wykonawca zwrócił się do zamawiającego o wydłużenie terminu oddania robót.Zamenhofa do remontu! Powiat dołożył brakującą kwotę

Po tym, jak zostanie położony nowy asfalt, na ulicy Zamenhofa nie pozostanie nic innego, jak wymalować oznakowanie poziome i zgłosić zakończenie robót oraz oczekiwać na pozytywne odebranie inwestycji.

Tego oczekuje nie tylko wykonawca robót, ale również zamawiający, a przede wszystkim wszyscy śremianie, którzy przez ostatnie miesiące musieli przełknąć gorzką pigułkę stania w korkach w godzinach komunikacyjnych szczytów.

Prace modernizacyjne ul. Zamenhofa w Śremie rozpoczęły się z końcem czerwca br. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu powiatu śremskiego oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na którą powiat śremski pozyskał blisko 1,2 mln zł.

Zostaw komentarz