||

Ruszył długo wyczekiwany remont. Zamenhofa w Śremie się zmieni

remontowana droga i ciężarówka
Prace remontowe na ul. Zamenhofa w Śremie już się rozpoczęły / fot. M. Czubak

Wraz z początkiem tygodnia dla ruchu zamknięto odcinek ul. Zamenhofa w Śremie od skrzyżowania z ul. Powstańców Wlkp. do ul. Wojska Polskiego. Jak długo potrwa remont drogi?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wakacje to czas nie tylko wyjazdów, ale również i drogowych remontów. Chociaż w tym sezonie nie ma ich tak wiele, jak jeszcze kilka lat temu, to jednak na drogach coś się dzieje. Najważniejszym z tegorocznych letnich remontów dróg jest modernizacja ul. Zamenhofa w Śremie.

Prace tam już się rozpoczęły.

Odcinek ul. Zamenhofa zamknięty dla ruchu

Wraz z początkiem tygodnia fragment ul. Zamenhofa na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Powstańców Wielkopolskich jest wyłączony dla ruchu. Jedynie mieszkańcy budynków, które sąsiadują z remontowanym odcinkiem maja możliwość dostania się do swego miejsca zamieszkania.

Takie utrudnienia są niestety koniecznością, bo oprócz samej drogi władze powiatu zdecydowały się na wymianę również kolektora ściekowego, który przebiega pod drogą. To oznacza nie tylko zerwanie asfaltu, ale również prace ziemne. Niemniej lepiej zrobić to teraz, przy jednym remoncie, niż rozbijając to na dwa osobne przedsięwzięcia odłożone w czasie. Raz, że oszczędności większe, a dwa nie ma podwójnych utrudnień w ruchu.

Zamenhofa do remontu! Powiat dołożył brakującą kwotę

Jeśli natomiast chodzi o sam remont drogi, to obejmuje on m.in. usunięcie przejazdu kolejowego, przesunięcie ścieżek rowerowych na chodniki oraz powstanie prawoskrętu przy skrzyżowaniu z ul. Powstańców Wielkopolskich.

Jak długo potrwa remont ulicy Zamenhofa?

Prace remontowe na odcinku Zamenhofa zaplanowane są do końca października, jednak władze powiatu śremskiego mają nadzieję, że wykonawcy uda się wyrobić przed terminem i inwestycja zostanie oddana wcześniej, niż zakłada to umowa pomiędzy stronami.

Całość inwestycji sfinansowana będzie ze środków budżetowych powiatu śremskiego. Starosta nie chce czekać z remontem na środki z Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024. Włodarz powiatu zastrzegł jednak, że powiat będzie ubiegał się o dofinansowanie remontu ul. Zamenhofa właśnie z tego programu.

Przetarg wygrało przedsiębiorstwo Firma Drogowa Begier Sławomir Spółka Komandytowo-Akcyjna z Nekli, które za zadanie zainkasuje 2 mln 841 tys. zł brutto. To więcej, niż zamawiający przewidywał, ale radni powiatowi zdecydowali się dorzucić brakujące niespełna 350 tys. zł, by zadanie można było zrealizować.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz