Dolskie wakacje pod chmurką

Wakacje pod chmurką 5
Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne/Fot. Biblioteka MiG Dolsk

„Wakacje pod chmurką” to kolejne przedsięwzięcia realizowane przez Bibliotekę Publiczną MiG Dolsk. Przedsięwzięcie adresowane jest do młodszych mieszkańców gminy Dolsk, uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Pierwsza część wakacyjnych spotkań upłynęła pod hasłem „Artystyczne środy w lipcu”. Zajęcia odbywały się w Domu Sportowca, a prowadziła je Julia Kubera.

Ostatnie spotkanie miało miejsce 26 lipca. Uczestnicy warsztatów tworzyli tratwy, które następnie ozdabiali koralikami i morskimi gwiazdkami. Pracy było sporo, niezbędna okazała się także kreatywność i pomysłowość. Zaangażowanie młodych artystów nie poszło jednak na marne – efekty końcowe zaskoczyły wszystkich.

Równie ciekawe były wcześniejsze zajęcia. Dzieci tworzyły kolorowe rysunki na płycie boiska przy Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku, wykonywali zdjęcia przy ogromnych balonach i na skrzydłach motyla przygotowanego przez prowadzącą zajęcia, czyli Julię Kubera.

Nie zabrakło także mini gry planszowej, narysowanej na płycie szkolnego boiska oraz fotografowania niecodziennych roślin, elementów architektonicznych i innych szczegółów, które przyciągnęły wzrok młodych uczestników wakacyjnych warsztatów.

Mech chrobotek i sznurek okazały się natomiast niezastąpione podczas tworzenia drzewek szczęścia w ramkach.

„Wakacje pod chmurką” okazały się doskonałą okazją, by aktywnie i kreatywnie spędzić czas wolny. Warsztaty będą kontynuowane w sierpniu.

Zostaw komentarz