Remont Drogi Zamenhofa
fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Powiat śremski ze środkami na remont Zamenhofa. Gmina Śrem też dostanie wsparcie

Powiat śremski ze środkami na remont Zamenhofa. Gmina Śrem też dostanie wsparcie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dwa samorządy z terenu powiatu śremskiego otrzymały znaczące wsparcie w łącznej wysokości blisko 1,3 mln złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Tylko dwie jednostki samorządu terytorialnego z terenu powiatu śremskiego otrzymały wsparcie z RFRD.

Powiat śremski pozyskał kwotę 1 mln 188 tys. 527 złotych na modernizację oraz podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drodze powiatowej przy ulicy Zamenhofa. Środki te zostaną przeznaczone na instalację sygnalizacji świetlnej w sąsiedztwie ulicy Kochanowskiego, modernizację chodników i ścieżek rowerowych oraz montaż elementów poprawiających bezpieczeństwo osób niewidomych i słabowidzących.1,2 mln zł to środki finansowe, o których Zenon Jahns, starosta śremski, mówił już podczas planowania inwestycji. Starosta stwierdził, że powiat będzie się ubiegał o dofinansowanie z RFRD, ale z tak ważną i potrzebną inwestycją, jak remont ul. Zamenhofa nie zamierza czekać, aż te środki zostaną powiatowi przyznane.

Ruszył długo wyczekiwany remont. Zamenhofa w Śremie się zmieni

Drugim beneficjentem jest gmina Śrem, która z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymała ponad 65 tysięcy złotych na usprawnienie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. Zadanie to obejmuje m.in. montaż systemów doświetlających przejścia dla pieszych, takie jak przy ulicy Reja.

Rząd rozdaje środki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg

Samorządy z całej Polski otrzymają łącznie ponad 1 mld złotych z RFRD, co pozwoli na sfinansowanie łącznie 1510 projektów. W tej puli znajduje się 15 projektów o charakterze wojewódzkim, 714 na poziomie powiatowym i aż 781 na szczeblu gminnym.

Przydzielone środki umożliwią zarówno budowę, jak i remont 380 km dróg powiatowych oraz 392 km dróg gminnych.

1 Comments Text

Zostaw komentarz