Image
Młodzież z ZST w Śremie uczestniczyła w projekcie Friedenstage, czyli Dni Pokoju Anne Frank/Fot. ZST w Śremie
  • Home
  • Aktualności
  • Młodzież ze Śremu wzięła udział w Dniach Pokoju Anne Frank

Młodzież ze Śremu wzięła udział w Dniach Pokoju Anne Frank

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W drugiej połowie września, pięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Śremie wraz z opiekunką Arlettą Menzel przebywało w niemieckim Bergen. Młodzież uczestniczyła w projekcie Friedenstage, czyli Dni Pokoju Anne Frank. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu burmistrza Śremu.


Berdychowski Kwiecien2 2024

To była dla nich niezwykle cenna lekcja historii. W dniach 19-24 września, pięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Śremie, pod opieką koordynatorki i nauczycielki języka niemieckiego Arletty Menzel, przebywało w niemieckim Bergen w Dolnej Saksonii. Młodzież wzięła udział w Dniach Pokoju, które poświęcone były niezwykłej osobie — Anne Frank. W wydarzeniu udział wzięła również młodzież z Czech, Holandii i Niemiec.

Kim była Anne Frank?

Anne Frank była młodą niemiecką Żydówką, znaną głównie z opublikowanego pośmiertnie Dziennika, w którym opisała dwa lata (1942-1944) spędzone wraz z rodziną w ukryciu w Amsterdamie. W sierpniu 1944 roku cała rodzina trafiła do obozu koncentracyjnego Aushwitz-Birkenau, a następnie jesienią Anne wraz z siostrą Margot zostały przeniesione do obozu Bergen-Belsen, gdzie zmarły na tyfus w lutym 1945 roku.Friedenstage, czyli Dni Pokoju Anne Frank

Friedenstage to czas wspólnych spotkań, warsztatów, zadań projektowych, a także lekcji w plenerze, podczas których uczniowie poznawali postać Anne Frank. Młodzież miała również okazję zwiedzić miejsca upamiętniające ofiary II wojny światowej, w tym nazistowski obóz Bergen-Belsen.

W programie Dni Pokoju znalazło się także miejsce na występ sceniczny. Tematem tegorocznego spotkania było przedstawienie musicalu pt. „Droga Kitty”. Uczniowie mieli za zadanie przygotować fragment przedstawienia wraz ze strojami i scenerią. Następnie całość została zaprezentowana na scenie Domu Miejskiego w Bergen. Nadzór nad dźwiękiem i światłem powierzono uczniom ze Śremu. Odbiorcami spektaklu byli mieszkańcy Bergen i okolicznych miejscowości.

Ponadto śremska grupa przygotowała prace plastyczne związane z Anne Frank, które zostały zaprezentowane lokalnej społeczności.

Zostaw komentarz