Dsc 1027
W niedzielę czeka nas drugi bieg w ramach Cross Śrem Grand Prix - fot. M.Fujak
  • Home
  • Sport
  • W niedzielę drugi bieg w ramach Cross Śrem Grand Prix

W niedzielę drugi bieg w ramach Cross Śrem Grand Prix

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Już w najbliższą niedzielę w samo południe wystartuje drugi bieg drugiej edycji zmagań z cyklu Cross Śrem Grand Prix.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Organizowane przez Śremski Sport, Gminę Śrem oraz śremski oddział PGO S.A. Odlewnia Żeliwa i Nadleśnictwo Konstantynowo zmagania odbywają się pod hasłem „Biegnij z duchem” i składają się z cyklu czterech biegów.

Pierwszy odbył się w październiku, a na 19 listopada, a więc na najbliższą niedzielę, zaplanowano drugi. Zawodnicy ścigają się po leśnych ścieżkach lasu w okolicach zalewu i orlika w Psarskim. Trasa, na której jest sporo wzniesień, czy trudnych zbiegów liczy nieco ponad 5 km i jest bardzo wymagająca. Chętnych jednak do tego, aby się z nią zmierzyć nie brakuje. Na inaugurację na starcie stanęła nieco ponad setka zawodników. Jedni biegną, bo chcą wygrać inni rekreacyjnie i dla samego siebie.  Już od godziny 9.30 w okolicach orlika w Psarskim funkcjonować będzie biuro zawodów, gdzie przyjmowane będą zapisy i do godzinie 11.15 wydawane numery startowe.

Kolejne dwa biegi w ramach Cross Śrem Grand Prix odbędą się już w styczniu i lutym nowego roku. Aby znaleźć się w klasyfikacji generalnej należy ukończyć minimum trzy biegi.

Na mecie każdy otrzyma medal, a organizatorzy przewidzieli także poczęstunek dla wszystkich uczestników. Dekorację zaplanowano na godzinę 13.00.

Zostaw komentarz