|

Na torach Sokoła kulali o Puchar Starosty

Turniej Niepodległości Kręgle
Turniej Niepodległości cieszył się dużym zainteresowaniem - fot. TKKS Sokół

Dużym zainteresowaniem cieszył się Kręglarski Turniej Niepodległości. Puchary Starosty wywalczyli Magdalena Kaźmierczak, Marcin Barnak i Konstanty Ruta.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Tradycyjnie, jak co roku Święto Niepodległości na sportowo uczcili kręglarze. 11 listopada Ognisko TKKF Sokół już po raz 25 zaprosiło miłośników kulania na  Turniej Niepodległości. Po raz ósmy jego stawką były Puchary Starosty Śremskiego. Frekwencja dopisała. Do rywalizacji w kategorii kobiet, mężczyzn i dzieci przystąpiło 52 kręglarzy. Dorośli oddawali po 60 rzutów, a najmłodsi po 20.

Jak zwykle najmocniej obsadzona była stawka panów. O miejsca na podium walczyło 29 zawodników, a aż 7 uzyskało wyniki z plusem. W klasyfikacji końcowej doszło do niecodziennej sytuacji. Czterech najlepszych kręglarzy zdobyło identyczną liczbę punktów – 439. W efekcie o kolejności decydowała ilość strąconych „dziewiątek”. Tych najwięcej miał na koncie Marcin Barnak i to on zgarnął puchar. Drugi był Roman Robaszyński, trzeci Rafał Wachowiak, a tuż za podium Jacek Lewandowski. Trzy punkty do najlepszej czwórki stracił piąty Lechosław Dójs.Kregle4

Takich wątpliwości i dodatkowych „tabelek” nie było trzeba jeśli chodzi o rozstrzygnięcie końcowej kolejności wśród pań. Najlepsza była Magdalena Kaźmierczak (426), która wyprzedziła Dorotę Borowiak z Kościana (422) i Krystynę Kocemba (420). Z niewielką stratą do podium czwarta była Jolanta Janowicz (417), a piąta Maria Michałowska (415).

W Turnieju Niepodległości zagrała także ósemka dzieci. Wygrał Konstanty Ruta (125) przed Szymonem Bartkowiakiem (100) i Mateuszem Trybuś (91).

Kregle1

Najlepszych kręglarzy nagradzał Przemysław Spychaj – prezes Polskiego Związku Kręglarskiego, a poczet sztandarowy „Sokoła” wziął udział w obchodach Święta Niepodległości.

Zostaw komentarz