||

Rozkład jazdy na weekend (3-5 listopada). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Page

Przed nami kolejny listopadowy weekend. Niestety nieobfitujący w wiele wydarzeń, ale jest kilka ciekawych propozycji.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Po dwóch latach przerwy wraca poznańska liga kickboxingu organizowana przez Poznański Klub Pretorium. Tym razem liga zawita do Śremu. W sobotę, 4 listopada w Śremskim Sporcie odbędzie się Rympał na fyrtlu, czyli wydarzenie, które z pewnością z pewnością ucieszy miłośników kickboxingu. Start o godz. 8.00. Warto wpaść i pokibicować!

Również w sobotę odbędzie się kolejna odsłona akcji „Serce od Serca”. Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Pomocna Dłoń w Śremie, rozpocznie się o godz. 16.00 w przyjaznych przestrzeniach Śremskiego Ośrodka Kultury. „Serce od serca” to akcja, która polega na szyciu poduszek w kształcie serca, które następnie trafiają do pacjentek Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu – kobiet po mastektomii. Szczegóły w linku.Natomiast w sobotni wieczór śremski zespół Korek zagra Czterech Koronach. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć dwie odsłony zespołu — akustyczną oraz elektryczną. Miejsca (w cenie 25 zł/os.) można rezerwować:

  • pod numerami telefonu +48 693 103 958 i +48 61 28 29 150
  • drogą mailową: hotel@czterykorony.pl
  • w recepcji obiektu (Śrem, ul. Jacka Malczewskiego 1)

W ramach wydarzenia zostanie przygotowane specjalne menu. Początek koncertu o godz. 19.00.

Kulturalna niedziela w Muzeum Śremskim i Ceglarni

Muzeum Śremskie w ostatnim czasie wzbogaciło się o kilka nowych wystaw stałych. Warto tam zajrzeć choćby z uwagi na nowoczesną multimedialną ekspozycję dotyczącą Józefa Wybickiego czy instalację, nawiązującą klimatem do śremskiej Odlewni Żeliwa. Natomiast w niedzielę, 5 listopada o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż nowej wystawy tymczasowej pn. „30 lat Galerii Sztuki w Mosinie”. Szczegóły w linku.

Z kolei Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza na muzyczne wspomnienie o Szymborskiej, Wodeckim, Korze, Krawczyku, Osieckiej, Młynarskim oraz innych nieżyjących już artystach i tekściarzach. W niedzielny wieczór będzie można posłuchać wiele niezapomnianych piosenek ich autorstwa w wykonaniu Anity Szymanowskiej i Mariusza Śląskiego. Bezpłatne wejściówki dostępne są w Centrum Kultury. Muzyczne Zaduszki zaplanowano na niedzielę, 5 listopada o godz. 17.00 w Ceglarni w Jarosławkach.

Zostaw komentarz