|

Dostawca bramki płatniczej – jak wybrać odpowiedniego?

Bramkaplatnicza Wp
Zdjęcie autorstwa Freepik

Jako osoba sprzedająca produkty czy oferująca usługi w internecie, musisz dbać o to, by Twój klient był zadowolony. Jedną z kluczowych rzeczy na tym polu jest zapewnienie mu elastyczności w kontekście płatności, co jest możliwe poprzez zastosowanie bramki płatniczej. Jak wybrać odpowiedniego dostawcę? Na czym bazować? To wszystko postaramy się powiedzieć w tym wpisie.

Czym jest bramka płatnicza?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Bramka płatnicza umożliwia sklepom internetowym przetwarzanie transakcji płatniczych. Działa jako pośrednik między sklepem a systemem płatności, takim jak bank czy dostawca karty kredytowej. Jej głównym zadaniem jest szybkie i bezpieczne przetworzenie informacji dotyczących płatności. Bramki płatnicze używają zabezpieczeń i szyfrowania, aby chronić wrażliwe dane, takie jak numery kart kredytowych klientów. Dzięki nim sprzedawcy online mogą bezproblemowo przyjmować płatności od klientów z całego świata.Rola bramki płatniczej w e-commerce

Dzisiejszy rynek e-commerce bazuje na natychmiastowości. Oczekują jej klienci, a sprzedawcy ścigają się w tym, by ją im zapewnić. Zamówienia mają być realizowane sprawnie, a produkty muszą trafiać do ich odbiorców tak szybko, jak to tylko możliwe. Kluczem do tego jest oczywiście płynne przekazywanie środków finansowych na linii klient-sprzedawca. To właśnie tym zajmuje się bramka płatnicza online, przy okazji oferując elastyczność pod względem wyboru form płatności oraz intuicyjność stosowania.

Kluczowe kryteria wyboru bramki płatniczej

Wybierając bramkę płatniczą dla swojej strony lub sklepu internetowego, musisz zwrócić uwagę na te aspekty.

Bezpieczeństwo transakcji

Zapewnianie bezpieczeństwa każdej z transakcji to rzecz niezbędna dla bramki płatniczej. Ty nie powinieneś się tym martwić – operator musi wziąć to na swoje barki.

Koszty transakcyjne i opłaty miesięczne

Prowadząc biznes online, musisz liczyć się z prowizjami i opłatami stałymi. W przypadku bramki płatniczej (i każdym innym), im one mniejsze, tym lepiej.

Szybkość realizacji płatności

Bramka płatnicza bezwzględnie musi zapewniać natychmiastowe przetwarzanie płatności. To ono jest kluczem do sprawnej realizacji zamówień – już od momentu ich złożenia.

Integracja z platformą sklepu

Aby bramka płatnicza działała poprawnie, musi zostać zintegrowana z platformą sklepu. Niezależnie od tego, czy jest ona gotowym rozwiązaniem, czy też systemem autorskim.

Kompatybilność technologiczna

Bramka płatnicza powinna wspierać nowoczesne rozwiązania, w tym tak popularne platformy e-commerce (PrestaShop, WooCommerce i inne), jak i same technologie zasilające je (najnowsza wersja PHP i tak dalej).

Wsparcie techniczne i pomoc przy integracji

Pomoc techniczna, zwłaszcza przy integracji, to coś kluczowego i niesamowicie cennego. Obu stronom powinno zależeć na tym, by system działał tak, jak należy. To ważne kryterium wyboru.

Możliwości rozszerzenia i skalowania

Tak jak zmieniają się trendy na polu płatności internetowych, tak i powinna się zmieniać bramka płatnicza. Skalowalność to w jej przypadku absolutna podstawa.

Obsługa różnych metod płatności

Bramka płatności powinna na start obsługiwać jak najwięcej metod płatności. Przede wszystkim jednak musi wspierać te nowoczesne i wdrażać je tak szybko, jak to tylko możliwe.

Gotowość na ekspansję międzynarodową

Wiele firm w końcu celuje wyżej, zwykle w rynek międzynarodowy. Bramka płatności powinna umożliwiać realizację planów ekspansyjnych – przynajmniej na polu płatności internetowych.

Elastyczność umowy i warunki współpracy

Dla firmy prowadzącej biznes online istotne są warunki współpracy z każdym podmiotem zewnętrznym. Również w przypadku płatności online, elastyczność i atrakcyjność umowy mają kluczowe znaczenie.

Możliwość renegocjacji opłat i warunków

Biznes się skaluje i rozwija, a wraz z tym zmieniają się potrzeby, oczekiwania i wymagania. Umowa powinna brać to pod uwagę, pozwalając Ci na renegocjację warunków świadczenia usług.

Dostępność wsparcia klienta

Bardzo istotne jest to, by operator bramki płatniczej był dla Ciebie dostępny. Problemy z bramką to również konieczność wstrzymania zamówień – tempo ich rozwiązywania ma olbrzymie znaczenie.

Zostaw komentarz