Tenis Najlepsi2
Finaliści pierwszego tegorocznego turnieju tenisa ziemnego – Łukasz Chwaliszewski i Piotr Worsztynowicz

0

Piotr Worsztynowicz został zwycięzcą Wiosennego Turnieju o Puchar Śremskiego Towarzystwa Tenisowego. W finale pokonał ubiegłoroczną rakietę nr 1 – Łukasza Chwaliszewskiego.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Rozegrany w ostatni weekend kwietnia turniej był pierwszym w tym roku, jakie zorganizowało ŚTT. Do rywalizacji przystąpiło 21 zawodników, w tym trzech debiutantów. Eliminacje odbywały się w sobotę na trzech kortach (Psarskie oraz dwa przy SP6), a półfinały i finał rozegrano w niedzielę na sztucznej trawie przy „szóstce”. Niespodzianką było miejsce w ścisłej czwórce Szymona Karolczaka. W półfinale musiał on uznać wyższość Łukasza Chwaliszewskiego (2:6, 3:6). Jego finałowym rywalem był z kolei Piotr Worsztynowicz. Tenisista, którego z poprzedniego sezonu wyeliminowała kontuzja, wrócił na kort z przysłowiowym przytupem. Po trzysetowym starciu najpierw pokonał w półfinale Marcina Adamczyka 2:1 (3:6, 7:5, 10:5 w super tie-breaku), a następnie ograł Chwaliszewskiego 2:0 (7:5, 6:3).

Śremskie Towarzystwo Tenisowe rozpoczęło już zapisy do Turnieju Majowego. Ten podzielony będzie na trzy rundy eliminacyjne  (11, 18, 25 maja), a zwycięzcę poznamy 2 czerwca. Dzień wcześniej zaplanowano półfinały. Termin zgłoszeń mija 9 maja (godzina 20.00). Tego samego wieczoru odbędzie się losowanie eliminacji. Wpisowe wynosi 30 zł dla członków ŚTT (można do niego przystąpić) oraz 50 zł dla zawodników niezrzeszonych.