|

Tor pomylił z drogą publiczną. Wpadł w Dolsku

Łyse Opony W Ciężarówce
fot. KPP Śrem (Sz. Wojciechowski)
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Policjanci ze Śremu, patrolując powiat na motocyklach, zatrzymali do kontroli drogowej ciężarówkę. Pojazd kontroli nie przeszedł, a jego kierowca został ukarany mandatem karnym.


Berdychowski Wv

„Łyse” opony, to głównie domena pojazdów uczestniczących w zawodach sportowych na torach wyścigowych. W ruchu miejskim jest to niedopuszczalne, aby poruszać się pojazdem po drogach publicznych, który w oponach nie ma bieżnika. I nie ma tutaj znaczenia, czy są to opony fabryczne bez bieżnika typu slick czy tak zużyte, że bieżnik się starł. Właśnie na takich oponach poruszał się kierowca ciężarówki, który jazdę zakończył w Dolsku.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Podczas kontroli drogowej, uwagę mundurowych przykuły widoczne na pierwszy rzut oka poważne uszkodzenia czterech kół ciężarówki, aż do poziomu, na którym prześwitywała się siatka osłaniająca wnętrze opon, w każdej chwili mogło dojść do wybuchu opon, co wiązałoby się z bardzo niebezpiecznym zdarzeniem na drodze.

Nie zatrzymała się na skrzyżowaniu. Wypadek pod Lucinami

W związku z tym poważnymi uchybieniami funkcjonariusze zdecydowali się na zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz na ukaranie kierującego ciężarówką, którym okazał się być 32-letni mieszkaniec powiatu rawickiego, mandatem w wysokości 1 000 złotych.

Zostaw komentarz