||

Niebezpieczne skrzyżowanie w Śremie zostanie przebudowane?

Potrącenie Rowerzysty Srem 2023 4
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Podczas ostatniej sesji rady miejskiej w Śremie, która odbyła się w poniedziałek 18 września, padły pytania związane z bezpieczeństwem, głównie dzieci, na skrzyżowaniu ulic Staszica i Grunwaldzkiej.


Berdychowski Wv

Radny Rafał Wachowiak w punkcie dedykowanym wolnym wnioskom i głosom zapytał burmistrza o szansę na modernizację skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Staszica tak, aby poprawić bezpieczeństwo dzieci oraz młodzieży, które tamtędy przekraczają jezdnię, by dostać się do szkół: Zespołu Szkół Technicznych oraz Zespołu Szkół Katolickich w Śremie.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Radny pytanie to motywował ostatnimi zdarzeniami drogowymi w tym miejscu, w których ranne zostały właśnie dzieci. Dzieci te na rowerach prawidłowo pokonywały oznakowane przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów, a mimo to zostały potrącone przez jadące samochody.

Potrącenie dziecka w Śremie. Sprawcą radny z rady powiatu śremskiego

Odpowiedź burmistrza może zaskakiwać, bowiem coś jest na rzeczy.

Prowadzimy intensywne rozmowy z jedną z firm, która tam jest zlokalizowana, a warunki jakie stawiamy to jest rozwiązanie problemu tego skrzyżowania.

– Adam Lewandowski, burmistrz Śremu w odpowiedzi na pytanie radnego Wachowiaka.

Włodarz gminy nie wdawał się w szczegóły. Nie podał o jaką firmę chodzi i jakie konkretnie warunki rozwiązujące problem bezpieczeństwa na rzeczonym skrzyżowaniu są stawiane.

  ZSP w Śremie pokonała rywali. Jej uczniowie będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim

Należy pamiętać, że to, iż rozmowy trwają nie oznacza, że zostaną sfinalizowane i warunki gminy zostaną spełnione.

BMW wjechało w rowerzystę w Śremie

Najważniejsze, że samorząd dostrzega problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w tym miejscu i szuka rozwiązana, aby ten problem wyeliminować.

Zostaw komentarz