|

W Psarskiem powstanie nowa ulica

Cuda W Psarskiem (12)
W Psarskiem powstanie ulica Hebanowa/Fot. Świetlica Iskra
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W Psarskiem powstanie ulica Hebanowa. Radni miejscy, podczas poniedziałkowej sesji rady miejskiej (18 września), przychylili się do propozycji mieszkańców wsi.


Berdychowski Wv

Psarskie zmienia się w oczach. Rozrasta się a to wymusza uporządkowanie nazw ulic i odpowiedniej numeracji. Podczas poniedziałkowej sesji rady miejskiej radni przychylili się do propozycji mieszkańców Psarskiego i zatwierdzili nową nazwę ulicy. Będzie to ulica Hebanowa, która pobiegnie od Alei Platanowej i dalej w kierunku ul. Bukowej.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Ponadto podczas sesji uregulowano przebieg ul. Modrzewiowej oraz ul. Kasztanowej. Na końcu sesji, w tzw. wolnych głosach, swoją propozycję przedstawił Piotr Mulkowski. Radny sugerował, by w sytuacji nadawania nazw nowym ulicom, rozważyć pomysł uczczenia braci Barskich.

Już chyba trzecią kadencję sugeruję, by w przypadku nadawania nazw ulicom pamiętać o braciach Barskich. Cały czas ich opuszczamy. Uruchamiamy ronda i ulice osób, które ze Śremem nie są związane a zapominamy o braciach Barskich, którzy mieli duży wpływ na ówczesne państwo

– sugerował P. Mulkowski

Przypomnijmy, że bracia Jan i Andrzej Barscy byli mecenasami kultury i oświaty w Śremie. Założona przez nich w 1614 roku fundacja wybudowała murowany kościół Świętego Ducha, doposażyła szpital przy tym kościele oraz szkołę parafialną. Bracia założyli bibliotekę Barskich, która była pierwszą publiczną biblioteką w mieście. Bracia Barscy są patronami Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie.

Zostaw komentarz