Wojciech Strabel w prestiżowych zawodach z cyklu Puchar Świata w Nordic Walking Štrbské Pleso zdobył wysokie, czwarte miejsce/Fot. arch. prywatne

0

Spieszymy donieść o kolejnym sukcesie Wojciecha Strabla w zawodach Nordic Walking. Pan Wojtek w prestiżowych zawodach z cyklu Puchar Świata w Nordic Walking Štrbské Pleso zdobył wysokie, czwarte miejsce.

Berdychowski Wv

Zawody z cyklu Puchar Świata odbyły się w sobotę, 16 września w słowackich Tatrach. Jak zatem łatwo się domyślić, były dość wymagające.

Było mi bardzo miło reprezentować Polskę i Śrem na zawodach światowej rangi. Byłem jedynym zawodnikiem z naszego miasta. Trasa była ekstremalnie trudna. W końcu są to Tatry Wysokie. Zawody odbywały się u podnóża Gerlacha na poziomie około 1500 m z kilkunastoma podejściami

– wspomina W. Strabel

Mimo sporego wyzwania panu Wojtkowi udało się wywalczyć bardzo dobry wynik i czas. Śremianin zdobył ex aequo 4. miejsce z zawodnikiem z Węgier.

– Po tych zawodach w Światowej Lidze jestem na pierwszym miejscu w kategorii wiekowej i na siódmym w kategorii Open – dodaje pan Wojciech.

Przypomnijmy, że pan Wojtek, któremu często w sportowych zmaganiach towarzyszy żona Elżbieta, również jako zawodniczka, startował także w sierpniowych zawodach. Zdobył 3. miejsce w zawodach z cyklu Polska Liga Nordic Walking Blachownia 2023 oraz 7. miejsce w zawodach z cyklu Puchar Świata w Nordic Walking Bełchatów 2023.

Ponadto pan Wojciech zajmuje 2. miejsce w Polskiej Lidzie Nordic Walking w tabeli „National Best Walkers” oraz 7. miejsce w „World League Walkers”. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Do podium zabrakło 2 minut. Wojciech Strabel startował w Pucharze Świata Nordic Walking