+1
0
+1
0

W dniach 10-11 czerwca we włoskim Tirano w regionie Lombardia odbył się Puchar Świata Nordic Walking. W zawodach wziął udział śremianin – Wojciech Strabel, który w kategorii 60-70l. zdobył bardzo wysokie – 4. miejsce.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Zawody we włoskim Tirano były bardzo wymagające ze względu na trudną technicznie trasę. Ta prowadziła krętymi drogami. Ponadto pogoda tego dnia nie sprzyjała zawodnikom. Było gorąco, duszno i parnie. W zmaganiach udział wzięło niemal 200 zawodników z 10 państw, a wśród nich utytułowany śremianin – Wojciech Strabel.

Pan Wojtek startował w kategorii 60-70l. Udało mu się wywalczyć 4 miejsce. Do podium zabrakło zaledwie dwóch minut.

Trasa była bardzo trudna. Miała 5 kilometrów, z czego trzy prowadziły po asfalcie, a dwa gajami oliwnymi. Tam panował ogromny zaduch

wspomina Strabel

Śremianin wziął także udział w zawodach kategorii open. – Znalazłem się w trzeciej dziesiątce – dodaje. Warto podkreślić, że w Pucharze Świata wystartowała śmietanka zawodników z całej Polski i świata. Pan Wojtek jest w światowej czołówce.

Mimo trudu podróży, która zajęła 25 godzin, bardzo miło wspominam ten start. Warto było ze względu na walory sportowe i przyrodnicze. Tirano jest pięknym miejscem. Miałem szansę podziwiać piękne góry i widoki. Poznałem fantastycznych ludzi

podkreśla W. Strabel

Warto wspomnieć, że pan Wojtek już szykuje się do kolejnych zawodów. 8 lipca weźmie udział w Mistrzostwach Europy Nordic Walking, które odbędą się w Warszawie. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za pana Wojtka i życzyć mu powodzenia!