Image
fot. OSP Dolsk

Pożar w firmie na terenie Dolska

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dwie osoby zostały zabrane do szpitala po pożarze, jaki wybuchł na terenie jednej z firm w Dolsku. Na miejscu pracowało siedem strażackich zastępów.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W miniony czwartek 14 września około godziny 18 doszło do pożaru na terenie jednej z firm w Dolsku. – Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, przyjęło zgłoszenie o pożarze zestawu filtracyjnego przy zakładzie Metalpress, do którego doszło w miejscowości Dolsk – podaje Dawid Miszczak z PSP w Śremie.

Na miejsce skierowano osiem zastępów, ale po dojeździe pierwszego z nich okazało się, że siły i środki są wystarczające. Jeden z zastępów cofnięto do bazy.Na terenie firmy doszło do zadymienia wewnątrz flitów workowych umieszczonych w czterech komorach znajdujących się poza budynkiem produkcyjnym. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej dwóch pracowników próbowało ugasić płomienie. Przypłacili to zdrowiem. – Podczas prowadzonych działań do strażaków zgłosiły się dwie osoby uskarżające się na złe samopoczucie i duszności. Pracownikom ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przebadaniu poszkodowanych przez zespół ratownictwa medycznego podjęto decyzję o zabraniu poszkodowanych do szpitala – przekazuje Dawid Miszczak.

Pożar restauracji w Cichowie. Prokuratura zmienia kwalifikację czynu

Ostatecznie pożar został opanowany przez podanie piany z podnośnika do wnętrza filtrów znajdujących się na wysokości około 8 metrów.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]