+1
0
+1
0

Ze zmiennym szczęściem walczyły drużyny z naszego regionu w sobotnich meczach ligowych. Wygrali piłkarze Warty Śrem i Zawiszy Dolsk, a porażek doznały ekipy Kłosa Zeniemyśl i Pogoni Książ.

Berdychowski Wv

Podopieczni Michała Mocka wrócili z trzema punktami z Rawicza, gdzie pokonali miejscową Rawię 3:1. Pierwsze trafienia w biało-niebieskich barwach odnotowali Luis Henriquez i Mikołaj Łoniewski, a trzecią bramkę dołożył Jakub Kozłowski. Po dwóch kolejkach V ligi Warta ma na koncie 4 punkty. W sobotę o 17.00 podejmować będzie Krobiankę Krobia, która uchodzi za papierowego faworyta III grupy.

Powody do radości mieli także kibice w Dolsku. Bramka Michała Czaplickiego w 65 minucie przesądziła o zwycięstwie Zawiszy nad Wisłą Borek. Podopieczni Macieja Fujaka wygrali tym samym drugie spotkanie i mają na starcie 6 punktów. W niedzielę czeka ich mecz o lidera z Koroną Wilkowice, która także wygrała oba swoje mecze.

Porażki doznały ekipy Kłosa Zaniemyśl i Pogoni Książ. Zespół Patryka Halaburdy bo zwycięstwie na inaugurację w Golinie tym razem przegrał “u siebie” z Polaninem Strzałkowo. Jedyny gol padł w 85 minucie z rzutu wolnego.

Drugiej porażki doznała z kolei Pogoń Książ. Podopieczni Marcina Lewandowskiego nie mieli za wiele do powiedzenia w starciu z Patrią Buk. Polegli 1:7. Honorową bramkę strzelił Paweł Kaźmierczak.