|||

Rusza liga, wyjazdowa sobota Warty, Zawiszy i Pogoni

piłkarze Zawiszy Dolsk
Piłkarzy Zawiszy Dolsk czeka dziś wyjazdowy mecz z Awdańcem Pakosław - fot. M.Fujak

Dzisiaj piłkarze Warty Śrem, Zawiszy Dolsk i Pogoni Książ zainaugurują kolejny sezon ligowy. Wszystkie trzy zespoły czekają pojedynki wyjazdowe.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Piłkarze Warty rozgrywki V ligi rozpoczną na boisku beniaminka. O 16.00 zagrają z Pelikanem Grabów, który awansował na wyższy szczebel rozgrywek. Jak w tym starciu wypadnie śremski zespół? Ciężko przewidzieć, bo latem w zespole nastąpiło sporo rotacji kadrowych i na pewno będzie potrzeba czasu, aby zgrać zespół, a w letnim okresie przygotowawczym tego czasu jest bardzo mało. Kilku zawodników zadebiutuje, a wśród nich Luis Henriquez, który dołączył do drużyny tydzień przed ligą. Na jego doświadczenie liczy trener i cały zespół.

Z kolei o 15.00 zabrzmi pierwszy gwizdek w Pakosławiu, gdzie Zawisza Dolsk zmierzy się z miejscowym Awdańcem. Dla obu drużyn to drugi sezon na boiskach A klasy. Trener Maciej Fujak ma jednak nie lada ból głowy, bo w sobotnim spotkaniu nie będzie mógł skorzystać aż z 9 zawodników. Na ławce rezerwowych zasiądzie bramkarz, zawodnik z pola i trener, który będzie pełnił podwójną rolę i w razie gdyby była taka potrzeba wejdzie także na boisko. Tak więc zespół czeka trudna przeprawa z wąską kadrą.

W Komornikach zagra z kolei Pogoń Książ, którą Wydział Gier WZPN przywrócił do klasy okręgowej, po tym, jak spadła do A klasy. Drużynę po trenerze Marcinie Tomaszewskim przejął trener Marcin Lewandowski. Będzie to jego ligowy debiut z drużyną seniorów Pogoni, bowiem do tej pory prowadził zespoły młodzieżowe, a sam był bramkarzem w zespole seniorów. Początek spotkania o 17.00.

Zostaw komentarz