|||

Luis Henriquez: Lubię wygrywać i dawać radość kibicom [FILM]

Luis Henriquez
Luis Henriquez już w barwach śremskiej Warty - fot. M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Luis Henriquez już w barwach Warty Śrem! Rozmowa byłym piłkarzem Lecha Poznań, który ponownie zagra w niebiesko-białych barwach, tyle, że w Śremie


Berdychowski Wv

Jak to się stało, że zawitałeś do Śremu i zostałeś piłkarzem Warty?
– O tym, że moją osobą zainteresowana jest Warta Śrem dowiedziałem się od Tomasza Gendery – drugiego trenera Warty, z którym znam się za czasów, kiedy razem pracowaliśmy w Polonii Środa. To on przedstawił mi, że jest taka propozycja i oferta ze strony zarządu i zapytał, czy chciałbym tutaj zagrać. Byłem oglądać stadion, który jest bardzo fajny i po rozmowach z działaczami zdecydowałem się przyjąć propozycję. Jestem z tego zadowolony.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Najlepsze czasy spędziłeś grając w Lechu w niebiesko-białych barwach. Wszystko wskazuje na to, że kończyć będziesz w Śremie ubierając stroje w tych samych kolorach. To będzie Twój ostatni sezon na piłkarskich boiskach?
– Czuję się dobrze, jestem w formie i chciałbym na pewno jeszcze rok pograć w piłkę. Cieszę się, że jestem w Śremie i będę mógł grać dla kibiców, a czy zakończę tutaj przygodę po roku, czy też pogram dłużej niż sezon, to się dopiero okaże. Dopóki mam siły chcę robić to co lubię, a czas pokaże.

Ostatni sezon spędziłeś w Szturmie Junikowo, gdzie wywalczyliście awans do V ligi. Ostatecznie zespół jednak nie przystąpi do żadnych rozgrywek ze względów finansowych. Dlaczego tak się stało?
– To już jest historia. Nie chciałbym na ten temat rozmawiać, bo wolę się skupić nad tym co teraz. Jestem w Śremie i nie oglądam się za siebie, a patrzę do przodu.

Działacze, trener, ale również zapewne piłkarze liczą na to, że będziesz nie tylko grał, ale i dzielił się swoim doświadczeniem podczas treningów z młodszymi kolegami z zespołu. Mogą liczyć na Twoją pomoc, wskazówki?
– Jasne. W każdym zespole, w którym gram staram się dawać z siebie wszystko nie tylko w meczach, ale i na treningach. Ważne, abyśmy razem z chłopakami stworzyli zespół i dali radość kibicom.

Z Lechem Poznań zdobywałeś mistrzostwo Polski, potem z Polonią Środa wygrywałeś Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Jakie teraz stawiasz przed sobą cele grając w barwach Warty?
– Lubię wygrywać. Piłka to moja pasja także dam z siebie wszystko na boisku i mam nadzieję, że razem z chłopakami stworzymy fajny zespół. Będziemy w każdym meczu starali się grać o trzy punkty i jak najlepsze miejsce w tabeli.

Lewa obrona, tak jak w Lechu, czy środek obrony? Na jakiej pozycji będziesz grać w Warcie?
– Rozmawiałem już na ten temat z trenerem i to do niego należy decyzja. Zagram tam, gdzie będę potrzebny drużynie.  

Zostaw komentarz