Zawisza Dolsk pokonał Pogoń Książ 2:1, a jedną z bramek zdobył Tomasz Malicki - fot. M.Fujak

0

W ostatnim sprawdzianie przed inauguracją klasy okręgowej Zawisza Dolsk pokonał w derbowym starciu Pogoń Książ 2:1. W tym sezonie oba zespoły nie będą miały okazji zmierzyć się w lidze, bo trafiły do innych grup.

Berdychowski Wv

Sobotni sparing rozegrano w strugach deszczu na boisku Pogoni. Dla Marcina Lewandowskiego był to oficjalny debiut w roli trenera. Dotychczasowy bramkarz i trener grup młodzieżowych przejął stery po Marcinie Tomaszewskim, który postanowił odpocząć od seniorskiej piłki.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi o zmianie barw przeciwko Zawiszy zagrali Maciej Słowik (trenował z Wartą Śrem) oraz Dawid Kropski (przymierzany był do LZS Cielcza) i wszystko wskazuje na to, że zostaną w Pogoni.

Pierwsza połowa była wyrównana. Zaczęła się wprawdzie od poprzeczki Michała Czaplickiego, ale lepiej rozpoczęli ją gospodarze, którzy objęli prowadzenie po tym jak Patryk Majsner wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W 36 minucie wyrównał jednak Tomasz Malicki i do przerwy było 1:1. Druga odsłona należała już do gości z Dolska, którzy zdominowali rywali i bramka wisiała w powietrzu. Po podaniu Malickiego strzałem nie do obrony pod poprzeczkę popisał się Amadeusz Idkowiak. Napastnik gości miał jeszcze okazję, aby podwyższyć, ale skutecznie interweniował Sławomir Dembski. Na listę strzelców mógł się także wpisać Marek Dryer, ale spudłował w dogodnej okazji. W końcówce Pogoń mogła uratować remis, ale w Jan Kiel mając tzw. „setkę” posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

– Z pierwszej połowy jestem zadowolony, bo była dobra w naszym wykonaniu. Zespół realizował to, co sobie założyliśmy w szatni i podszedł do sparingu z dużym zaangażowaniem. W drugiej połowie wyglądaliśmy już słabo. Rozprężenie i zmiany sprawiły, że rywale przeważali, ale mimo to mieliśmy świetną okazję ku temu, aby zremisować

powiedział Marcin Lewandowski, trener Pogoni

POGOŃ: Dembski – Biernacki, S.Kiel, Słowik, Weinert, Malinowski, Prałat, Budzyń, Kropski, Wieliński, Majsner. Na zmiany: S.Kiel, Ustasiak, C.Mikołajczak, K.Mikołajczak.

ZAWISZA: Gąsiorowski (46’ Dobrucki) – Erbert, Kukowiecki, Walczak, Hristov, Koralewski, Fręsko, Szyszka, Malicki, M.Makowski, Czaplicki. Po przerwie. Dryer, Piotrowski, Idkowiak, Mrotek.

Na inaugurację oba zespoły czekają mecze wyjazdowe. Pogoń zagra w Komornikach z Wielkopolska, a Zawisza w Pakosławiu z Awdańcem.