Te rośliny omijaj z daleka. Są trujące!

Sanepid apeluje. Te rośliny omijaj z daleka. Są trujące!

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Śremie ostrzega przed niebezpiecznymi roślinami. Kontakt z nimi może zakończyć się poparzeniem, zatruciem a nawet śmiercią. Niestety wiele osób nie dostrzega zagrożenia…


Berdychowski Kwiecien2 2024

Trujące rośliny, na które trzeba uważać szczególnie teraz, to nie tylko kojarzony z ciężkimi poparzeniami barszcz Sosnowskiego. Wiele popularnych w Polsce roślin, z którymi możemy zetknąć się na łące, w parku czy w lesie, ma toksyczne właściwości. W wielu przypadkach możemy nie zdawać sobie nawet z tego sprawy, bo kierujemy się ich pięknym wyglądem czy zapachem.

Niebezpieczna roślina w śremskim parku. Można się poparzyć!

Niebezpieczne mogą być np.: cis pospolity, bieluń dziędzierzawa, zimowit jesienny, tulipan. Wybierając się na wycieczkę na łąkę, do lasu czy w góry, powinniśmy między innymi uważać na pokrzyk wilczą jagodę oraz wawrzynek wilczełyko. Zatrucie ich owocami jest śmiertelnie niebezpieczne. Owoce tych roślin bywają mylone z jagodami. Tymczasem ich zjedzenie może nieść ze sobą bardzo poważne skutki. Może dojść do silnego zatrucia, a także halucynacji czy, w cięższych przypadkach, problemów z tętnem, a nawet paraliżu i śmierci.

Zasada w przypadku roślin jest taka sama jak w przypadku grzybów – nie znasz, nie zbieraj!

Zostaw komentarz