||

Brodnica ponownie sięga po zieloną energię! Urząd z dofinansowaniem inwestycji

Cztery osoby przy stole: dwie kobiety i dwaj mężczyźni
22 czerwca samorząd Brodnicy pozyskał dofinansowanie na zieloną energię / fot. UG Brodnica


Urząd Gminy w Brodnicy stawia na zieloną energię: podpisano umowę na instalację fotowoltaiczną w ramach programu “Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Gmina otrzyma 100 tys. zł.


VW_Berdychowski_400_150(1)

22 czerwca w Pleszewie, wójt gminy Brodnica Marek Pakowski podpisał umowę na zakup oraz montaż instalacji fotowoltaicznej dla Urzędu Gminy w Brodnicy. Jest to część większego zadania pod nazwą „Zmiana źródła ciepła dostarczanego do budynku Urzędu Gminy w Brodnicy w celu poprawy efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii” w ramach programu „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski”. Umowa, którą zawarł samorząd Brodnicy opiewa na kwotę dofinansowania w wysokości 100 tys. zł.

W ramach tego zadania planowane są różne działania mające na celu poprawę efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy w Brodnicy.Przewiduje się generalną modernizację kotłowni, wymianę grzejników, montaż głowic termostatycznych oraz ocieplenie stropodachu.

Planowane zakończenie wszystkich prac przewiduje się na październik bieżącego roku.

Gmina Brodnica zwraca się w kierunku zielonej energii i obniżenia kosztów

Jest to kolejne przedsięwzięcie mające na celu ochronę środowiska oraz zapewnienie większej niezależności energetycznej dla budynków użyteczności publicznej gminy Brodnica. Warto dodać, że jest to drugi tego typu projekt prowadzony obecnie, pierwszym jest generalna termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Hymnu Narodowego w Brodnicy. Wprowadzenie tych inicjatyw przyniesie również oszczędności dla jednostki samorządu terytorialnego.

Zostaw komentarz