Image
fot. WIOZ/uratowane szczeniaki

Uratowali 23 psy! Teraz liczą na wasze wsparcie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Inspektorzy z Wielkopolskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt, współpracujący na stałe ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju, wzięli udział w kolejnej interwencji. Tym razem w asyście policji odebrali 18 psów, w tym cztery matki i aż 14 szczeniaków. Zwierzęta trafiły do azylu. Potrzebują pilnego leczenia!


Berdychowski Kwiecien2 2024

30 czerwca inspektorzy WIOZ w sumie uratowali 23 psy. Natomiast podczas jednej interwencji odebrali 18 zwierzaków, w tym 4 matki i 14 szczeniaków. Wszystkie są bardzo zarobaczone. Konieczna jest pilna terapia i… fundusze na uratowanie maluszków. Ale zanim dojdziemy do zbiórki, przedstawimy relację inspektorów WIOZ z piątkowej interwencji.

Relacja Inspektorów

Ta interwencja była bardzo smutna, a wręcz tragiczna. Głodne sunie i szczeniaki walczące o życie. Psy, które za wszelką cenę chcą bronić własnych rodzin. Bez jedzenia, wody i jakichkolwiek warunków do godnego życia…Głupota ludzka nie zna granic! Psy i sunie mnożyły się na potęgę. Naliczyliśmy 14 szczeniaków, niedożywione matki, psy małe dzikusy. W tym gospodarstwie działała teoria „mam psa i nie muszę się nim zajmować!”.

Pod swoją opiekę zabraliśmy 4 matki i 14 szczeniaków! Kiedy dojechaliśmy do Azylu, dokładnie obejrzeliśmy wszystkie szczeniaki. Jeden był bardzo słaby… Nasza Ola, ze łzami w oczach i trzęsącymi rękami, wzięła go w kocyk, przytuliła i zaczęła mu podawać jeść na ręce. Na początku nieśmiało, lecz za chwilę pewniej zaczął jeść. Ale była radość nasza!

Dalsza część za galerią.

Ola płakała dalej, ale już ze szczęścia. Zwłaszcza w chwili, gdy maluch zaczął warczeć, bo jedzenie się skończyło!

Natomiast matki szczeniąt są wychudzone, wręcz rzucają się na jedzenie. Szczeniaki mają zaledwie 4 tygodnie. Są malutkie, milutkie i bardzo słodziutkie! Niestety są też bardzo zarobaczone! Przed nimi odrobaczenie, pierwsze szczepienia. Niezbędne są odpowiednia karma, podkłady i legowiska. Każdy, kto miał szczeniaki, wie co to znaczy 14 maluszków. Czy zbankrutujemy? Tak! Na pewno!

Jednak wcale nie musi tak się stać. Można wspomóc wolontariuszy Fundacji Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Można to zrobić poprzez datek na portalu pomagam.pl lub przelewem na konto:

Fundacja Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt

Ul. Słowackiego 55/1 60-521 Poznań

Nr konta 71 1020 4027 0000 1102 1750 0619

Z dopiskiem – psia rodzinka

Kim są inspektorzy WIOZ?

W WIOZ działania interwencyjne podejmowane są przez Inspektorów ds. Ochrony Zwierząt Fundacji Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt prawie każdego dnia.

Są zorganizowaną grupą, która przeszła szereg szkoleń z zakresu prawa, pierwszej pomocy dla zwierząt, co daje im szerokie umiejętności w prawidłowym przeprowadzaniu interwencji.

Biegle posługują się Ustawą o Ochronie Zwierząt, której znajomość jest niezbędna, aby słusznie działać na rzecz zwierząt.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]