|

Tak się bawiliśmy na pikniku rodzinnym w Brodnicy

Piknik Rodzinny W Brodnicy 51
fot. D. Górna/Druhowie z OSP Brodnica zaprezentowali pokaz strażacki
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotnie popołudnie, 1 lipca plac w Brodnicy znów zamienił się w kolorowy plac zabaw. Tego dnia bowiem odbył się Piknik Rodzinny, który zorganizowała Małgorzata Sajkiewicz, sołtyska wsi Brodnica wraz z radą sołecką, KGW „Aktywne Brodniczanki” oraz OSP Brodnica. Można rzec, że było wybuchowo…


Berdychowski Wv

Podczas sobotniego pikniku w Brodnicy z pewnością nie zabrakło atrakcji dla małych i dużych, dobrego jedzenia i muzyki. Wydarzenie rozpoczął pokaz strażacki. Najpierw druhowie z OSP Brodnica udowodnili, że wyposażenie strażaka, który wchodzi do akcji gaśniczej, może ważyć nawet dwadzieścia kilogramów!


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Następnie druhowie zaprezentowali doświadczenie z garnkiem, wypełnionym wrzącym olejem. Okazuje się, że może on łatwo się zapalić. Jak go ugasić? Na pewno nie wodą, o czym przekonali się uczestnicy pikniku. Wówczas substancja zamienia się w słup ognia!

fot. D. Górna/Olej może łatwo się zapalić. Jak go ugasić? Na pewno nie wodą!

Najpierw trzeba odłączyć źródło energii, a następnie odciąć dopływ tlenu. Można to zrobić przykrywką lub kocem, a najlepiej dedykowaną gaśnicą ze znakiem F

tłumaczyli druhowie

Sobota pełna atrakcji: kucyki, zabawy akrobatyczne, malowanie twarzy i DJ Ketrab

Uczestnicy sobotniego pikniku mieli okazję przejechać się kucykiem, wziąć udział w zabawach akrobatycznych czy warsztatach plastycznych. Były też bańki mydlane, malowanie twarzy oraz brokatowe tatuaże. A na koniec zabawa kolorami i dyskotekowe rytmy, które serwował DJ Ketrab. Oczywiście do tego wszystkiego smakołyki, zimne napoje i lody, jak na prawdziwy piknik przystało.

  W śremskiej bibliotece odbył się wernisaż prac Marka Piaseckiego

Zostaw komentarz