Image
fot. D. Górna/29. Zjazd Rodzin w Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem
  • Home
  • Aktualności
  • Kolorowe Jarmarki, czyli 29. Zjazd Rodzin w Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem

Kolorowe Jarmarki, czyli 29. Zjazd Rodzin w Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotnie popołudnie ogród Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem znów się zapełnił wesołym gwarem. Stało się to za sprawą 29. Zjazdu Rodzin, który odbył się pod hasłem „Kolorowe Jarmarki”. I nawet mały deszcz nie wystraszył uczestników zabawy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Na ten dzień czekali wszyscy – mieszkańcy, pracownicy, wolontariusze oraz osoby zaprzyjaźnione z Domem Pomocy Społecznej w Psarskiem. W sobotę, 1 lipca odbył się tradycyjny Zjazd Rodzin. W tym roku pod nazwą „Kolorowe Jarmarki”. I właśnie tak było, jak w piosence Maryli Rodowicz. Nie zabrakło wspomnień i powrotów do beztroskich czasów dzieciństwa.

– Bardzo gorąco witam wszystkich gości i przyjaciół naszego domu. Wierzę w to, że deszczowe chmury się rozsuną, wyjdzie słońce i będziemy się wspaniale bawić – mówiła na wstępie Violetta Lempaszak, dyrektor DPS w Psarskiem. I tak też się stało po kilkunastu minutach zaświeciło słońce.W spotkaniu, oprócz rodzin mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Psarskiem, zaproszonych gości, udział wzięli także sąsiedzi, czyli mieszkańcy Psarskiego, którzy w ostatnim czasie nawiązują coraz bliższe relacje. Główną atrakcją tego dnia był recital Sławomira Olgierda Kramma, który zabrał uczestników zabawy w sentymentalną muzyczną podróż. Tego dnia pod nóżkę grał również Robert Lorek z zespołem.

Fundacja Pod Skrzydłami, na co dzień współpracująca z Domem Pomocy Społecznej w Psarskiem, zdobyła dofinansowanie w ramach małego grantu ze środków powiatu śremskiego na zorganizowanie „Kulturalnego Pikniku w Parku”. W ramach powyższego programu podczas tegorocznego Zjazdu Rodzin na terenie DPS odbył się koncert Sławomira Olgierda Kramma. Dla najmłodszych zostały zorganizowane animacje

wyjaśnia Violetta Lempaszak, dyrektor DPS w Psarskiem

Impreza miała bardzo pozytywny, rodzinny klimat. To był dobry czas pełen rozmów i wspomnień. Było także smacznie, bowiem uczestnicy mieli szansę skosztować potrwa z grilla i domowego ciasta.

***

Dom Pomocy Społecznej w Psarskiem stanowi niezależną jednostkę organizacyjną należącą do powiatu śremskiego. Jego głównym celem jest zapewnienie całodobowej opieki i wsparcia dla 120 dorosłych osób cierpiących na przewlekłe schorzenia somatyczne. Dom położony jest w miejscowości Psarskie i wyróżnia się malowniczym otoczeniem parku oraz spokojem i ciszą.

Zostaw komentarz