||

Nie żyje wędkarz. Dramat nad wodą w Zwoli

Strażacy w łodzi ratowniczej płynący po jeziorze
fot. archiwum OSP Zaniemyśl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dramat nad wodą w Zwoli koło Zaniemyśla. Strażacy z wody podjęli ciało mieszkańca gminy Zaniemyśl. Odstąpiono od czynności ratowniczych.


Berdychowski Wv

Wypadek nad wodą Jeziora Raczyńskiego w Zwoli wydarzył się 1 lipca. Służby ratownicze z terenu powiatu średzkiego zostały o nim poinformowane około godziny 12.40. Do zdarzenia zadysponowano SGRWN z Poznania oraz jednostkę JRG Śrem z łodzią ratowniczą.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Nurkowie oraz śremska straż nie dojechały jednak na miejsce zdarzenia. Wcześniej mężczyznę podjęli ochotnicy z Zaniemyśla. Niestety na ratunek dla wędkarza było już za późno. Załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon poszkodowanego.

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci wędkarza

Na miejscu pojawili się policjanci ze średzkiej komendy. O wypadku powiadomiono również prokuraturę. Okoliczności wypadku wskazują na nieszczęśliwy wypadek podczas wędkowania. Mężczyzna miał spaść z pomostu do wody. Nie wiadomo jednak czy utonął czy zgon nastąpił wcześniej, z przyczyn naturalnych.

Śmierć wędkarza w wodzie to kolejny wpadek nad wodą w gminie Zaniemyśl

25 lutego w miejscowości Jeziory Wielkie około godziny 22 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o wypadnięciu człowieka z łodzi. Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano jednostki OSP oraz zastępy JRG Środa Wielkopolska i JRG 1 Poznań (nurkowie), a także grupę poszukiwawczą z OSP Mosina. W sumie 12 zastępów strażackich wyruszyło na ratunek.

  Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Kandydaci z powiatu śremskiego bez mandatu

Po 30 minutach od zgłoszenia, strażacy zlokalizowali tonącą osobę i wydobyli ją z wody. Mężczyzna nie wykazywał oznak życia. Dzięki przeprowadzonej na miejscu reanimacji krążeniowo-oddechowej udało się przywrócić mu funkcje życiowe, jednak nie odzyskał przytomności. W ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala.

Kilka dni wcześniej człowiek utonął w wodzie Jeziora Bnińskiego

21 lutego, a więc kilka dni wcześniej poprzedzających wypadek w Jeziorach Wielkich, około godziny 9 rano, na Jeziorze Bnińskim, w okolicy Biernatek, znaleziono przewróconą łódkę. Nikogo nie było w pobliżu, a na pokładzie łodzi miał być około 50-letni wędkarz, mieszkający w okolicy.

Strażacy z OSP Kórnik, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce wypadku, odnaleźli ciało mężczyzny unoszące się na wodzie.

Po wydobyciu mężczyzny z wody, ratownicy odstąpili od dalszych czynności ratunkowych, ponieważ stwierdzono zgon. Nie jest znane, kiedy dokładnie mężczyzna wpadł do wody. Wyruszył na ryby wcześnie rano.

Zostaw komentarz