|

Jubileusz OSP Zaniemyśl. Pomoc niosą od ponad 100 lat

Osp Zaniemyśl
fot. arch. OSP Zaniemyśl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

8 listopada 1913 roku w Zaniemyślu zawiązała się Ochotnicza Straż Pożarna, która w kolejną sobotę obchodzić będzie swoje 110-lecie istnienia.


Berdychowski Wv

W sobotę 3 czerwca w Zaniemyślu odbędzie się świętowanie 110-lecia istnienia OSP Zaniemyśl połączonego z Gminnym Dniem Dziecka. Uroczystości odbędą się w zaniemyskim amfiteatrze, a ich start o godzinie 14.30, gdzie sprzed strażnicy w Zaniemyślu w przemarszu wszyscy wyruszą na mszę świętą.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

OSP Zaniemyśl to trzecia po OSP Środa Wlkp. i OSP Nowe Miasto nad Wartą, jednostka w powiecie średzkim, która liczy sobie tyle lub więcej lat.

Pierwszym naczelnikiem OSP Zaniemyśl był Jan Gruszkiewicz, a do pierwszej akcji, która zapisała się w źródłach pisanych, choć zapewne nie była to pierwsza akcja druhów z Zaniemyśla, doszło w listopadzie 1920 roku. Wówczas ochotnicy wysłani zostali do Kalej, które dziś znajdują się w powiecie śremskim.

Z roku na rok OSP Zaniemyśl się rozrastała. Dawna remiza strażaków dziś jest Izbą Pamięci, a obecna remiza mieszcząca się przy ul. Średzkiej 16, wybudowana była w 1985 roku. Mieszczą się w niej trzy pojazdy oraz łódź.

W ubiegłym roku ochotnicy z Zaniemyśla do akcji wyjeżdżali 138 razy – to najwięcej z terenu wszystkich OSP w powiecie średzkim.

  Adam Lewandowski - wywiad przed II turą [WIDEO]

Aktualnym naczelnikiem druhów z Zaniemyśla jest Michał Kirschke, który serdecznie zaprasza do Zaniemyśla na obchody oraz Gminny Dzień Dziecka. Podczas wydarzenia, na który wstęp jest wolny, zbierane będą również środki na leczenie serduszka Natanka.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz