|

W Dolsku zakończył się pierwszy dzień Memoriału Ryszarda Ciszewicza

Memiriał Ryszarda Ciszewicza
W Dolsku rozegrano IV Memoriał Ryszarda Ciszewicza - fot. M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Za nami pierwszy dzień piłkarskich zmagań w IV już Memoriale Ryszarda Ciszewicza, który zarząd LKS Zawisza Dolsk organizuje ku pamięci zasłużonego, wieloletniego prezesa.


Berdychowski Wv

Tegoroczny Memoriał jest wyjątkowy. Dotychczas rywalizowali bowiem jedynie seniorzy, a w tym roku do gry zaproszono także młodych adeptów, którzy w ten sposób na sportowo rozpoczęli wakacje, a jednocześnie zakończyli wiosnę. Turnieje dla dzieci rozłożono na dwa dni, bowiem rywalizacja odbywa się w czterech kategoriach wiekowych: skrzat, żak, orlik i młodzik.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Od samego rana do boju przystąpili najmłodsi miłośnicy piłki, a więc skrzaty z rocznika 2016-2017. Z zaproszenia skorzystały Warta Śrem i KS 1920 Mosina. Sześć drużyn grało systemem każdy z każdym, a na zakończenie wszyscy otrzymali medale.

W samo południe rozpoczął się turniej młodzików (2010-2011). Tutaj z podziałem na dwie grupy eliminacyjne grało 8 ekip. W finale Promień Krzywiń pokonał Zawiszę Dolsk, a w meczu o trzecie miejsce Warta 2010 po karnych pokonała kolegów z Warty 2011. Ponadto grały Szkółka Piłkarska Gol, Polonia Środa (2 drużyny) i dziewczyny z Olimpic Śrem.

Głównym punktem dnia był IV Memoriał Ryszarda Ciszewicza z udziałem seniorów. Tym razem nie grano na pełnowymiarowym boisku, a na dwóch mniejszych. Wystąpiło 8 siedmioosobowych drużyn. W finale Znak Big Futsal po golu Kacpra Poźniaka pokonał Turbinę Trąbinek. Trzecie miejsce dla Zawiszy Dolsk, która po karnych wygrała z Sudetami Międzylesie. W eliminacjach opadły dwie ekipy Oldbojów Zawiszy, które do końca walczyły o wyjście z grup, bo zgromadziły po 4 punkty, a także Amicus Mórka i PKS Dolsk.

  Udana inauguracja wiosny rezerw Warty, Amicus pokonuje drugi zespół Rydzyniaka

Medale zawodnikom wręczali burmistrz Barbara Wierzbińska, Hanna Ciszewicz – żona śp. Ryszarda Ciszewicza, a także prezes Zawiszy Adrian Gościniak wraz z członkami zarządu Jarosławem Gościniakiem i Piotrem Paul.

W niedzielę do turnieju przystąpią ekipy żaków i orlików.

Zostaw komentarz