Image
fot. Świetlica w Psarskiem

Sąsiedzkie powitanie lata w Psarskiem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piękną, słoneczną sobotę, 24 czerwca, punktualnie o godzinie 17.00 w „sąsiedzkim zakątku” przy świetlicy wiejskiej rozpoczęło się Sąsiedzkie Powitanie Lata w Psarskiem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Była to inicjatywa zorganizowana oddolnie przez samych mieszkańców, u których widać coraz większe zaangażowanie w życie wsi. Jednym z głównych punktów imprezy była sąsiedzka wymiana książek, odbywająca się w świetlicy wiejskiej, która polegała na wymianie książek przynoszonych przez licznie uczestniczących mieszkańców wsi, w tym mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

Ponadto było również ognisko i tańce przy muzyce zapewnionej przez DJ. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że takie inicjatywy są potrzebne, gdyż dzięki temu społeczność się integruje i spędza razem wspaniale czas.

Sąsiedzki zakątek powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy integrują się tutaj nie tylko w czasie zabawy, ale i wspólnej pracy. Przynoszą kwiaty, zioła, gry i słodycze na świetlice itd. Powstanie Sąsiedzkiego zakątka jest współfinansowane m.in z projektu Wielkopolska Wiara

wyjaśnia Justyna Skrzypczak

Zostaw komentarz