|

Okradli go na przystanku. Uważajcie na kieszonkowców!

Pieniądze Kpp Śrem
fot. KPP Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

6 tys. zł, telefon komórkowy oraz dokumenty dwaj złodzieje skradli mieszkańcowi gminy Książ Wielkopolski. Mężczyzna został okradziony na przystanku.


Berdychowski Wv

Do kradzieży doszło blisko miesiąc temu, ale dopiero dziś KPP Śrem poinformowała o tym zdarzeniu.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

15 maja br., tuż po godz. 19.00, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Książu Wielkopolskim, na przystanku autobusowym, dwóch mężczyzn okradło mieszkańca ksiąskiej gminy. Złodzieje zabrali pokrzywdzonemu portfel z dowodem osobistym, kartą do gry, telefon komórkowy oraz ponad 6 tys. złotych.

– podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie

Wyjaśnianiem okoliczności sprawy zajęli się dzielnicowi z Książ Wlkp. Praca mundurowych przyniosła sukces w postaci zatrzymania sprawców i to jeszcze tego samego dnia!

Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Książa Wlkp., którzy mieli przy sobie większość skradzionej gotówki. Sprawcy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. A do pokrzywdzonego wróciła większość skradzionego mienia: portfel z dowodem osobistym, kartą go gry, telefon komórkowy oraz 4520 złotych.

– podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie

Następnego dnia, tj. 16 maja, usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Ich przypadkiem zajmie się sąd. To już kolejny raz, gdy mężczyźni trafią przed oblicze sądu. W przeszłości byli bowiem już karani.

  Bolesna „domowa” porażka Pogoni Książ Wlkp.

Jak zminimalizować prawdopodobieństwo stania się ofiarą kieszonkowca?

Zabiegani, zamyśleni, rozkojarzeni stoimy na przystanku w oczekiwaniu na nasz autobus lub jedziemy w zatłoczonym pojeździe wpatrzeni w okno. Takie codzienne sytuacje, to doskonała okazja dla złodziei. Przestępcy w skupieniu, niepostrzeżenie, wykorzystują naszą nieuwagę bogacąc się kosztem naszych portfeli, torebek, teczek… Kieszonkowiec kradzieży dokonuje w taki sposób, że osoba poszkodowana często nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

Stosując poniższe zasady możesz w znaczący sposób ograniczyć skutki działań, jakie mogą podjąć wobec Ciebie kieszonkowcy.

  • w miejscach niebezpiecznych trzymaj swoją torebkę, saszetkę z przodu, zamknięciem do siebie,
  • nie trzymaj pieniędzy w jednym miejscu, rozdziel je i umieść w różnych miejscach,
  • klucze do mieszkania noś w innym miejscu niż dokumenty z adresem – jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść Twoje mieszkanie zanim zdążysz zareagować,
  • jeśli masz przy sobie większą ilość pieniędzy- unikaj zatłoczonych autobusów. Lepiej poczekać kilka minut na następny autobus, niż zostać okradzionym,
  • nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb,
  • płacąc za zakupiony towar nie pokazuj całej zawartości portfela, najlepiej mieć wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy,
  • podczas mierzenia garderoby, pakowania sprawunków, płacenia w sklepie, nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę – złodziejowi wystarczy nawet taki krótki moment,
  • zwracaj uwagę na „sztuczny tłok” i zamieszanie wokół Ciebie w sklepie, autobusie czy w innym miejscu,
  • zwiększ czujność, jeśli na przystanku autobusowym zauważysz grupę młodych ludzi z reklamówkami lub odzieżą przewieszoną przez rękę. Służy to do zamaskowania momentu penetracji, być może właśnie Twoich kieszeni,
  • na ulicy unikaj korzystania z wszelkich podejrzanych usług jak np. wróżenie, gry hazardowe, okazyjne możliwości zakupu itp.

Zostaw komentarz