|||

Rozkład jazdy na weekend (26-28 maja)

Rozkład jazdy na weekend (26-28 maja)

To już ostatni majowy weekend. Wszystko wskazuje na to, że pogoda będzie idealna, by spędzić go na świeżym powietrzu. Mamy dla was kilka ciekawych propozycji na piątek, sobotę i niedzielę.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Weekend rozpoczniemy od eventu z okazji Dnia Matki, organizowanego przez śremskie Amazonki w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. „Badamy nie tylko mamy”. Event edukacyjny odbędzie się w piątek, 26 maja w Śremie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 12.00 na placu przed sklepem PSS Jubilat na Jezioranach.

Również w piątek odbędzie się koncert muzyki rozrywkowej, na który zaprasza Towarzystwo Muzyczne im. Mariana Zielińskiego. Warto zatem około godziny 18.30 zajrzeć do amfiteatru nad Jeziorem Grzymisławskim.A po muzycznej uczcie z orkiestrą można będzie rozsmakować się w nieco innych rytmach. Na Friday Chill zaprasza Grzybek na plaży miejskiej. Zagra Dj NoName. Start godz. 20.00.

Babska sobota

Sobotę można zacząć aktywnie. Fundacja „To się uda!” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie w sobotnie przedpołudnie organizuje kurs pn. „Bezpieczne kobieTY”. Kurs dedykowany jest dla kobiet 16+. Odbędzie się w budynku szkoły w godzinach 10.00-14.00. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Dacyszyn oraz Mateusz Orczykowski. Udział w kursie jest bezpłatny.

Kolejna propozycja również dedykowana jest dla pań. W sobotę Świetlica Iskra w Psarskiem zaprasza na Beauty Day, czyli sąsiedzkie czyszczenie szaf. W programie porady ciuchowe oraz Tai Chi. Start godz. 15.00.

Przypominamy także, że trwają Średzkie Sejmiki Kultury. W sobotę w Parku Łazienki o godz. 19.00 zagra Feel. Z kolei o 21.00 sceną zawładnie Sławomir. W niedzielę z kolei zagrają Kapela Zbóje i Krzysztof Cugowski.

W sobotni wieczór również poleca się Grzybek na śremskiej plaży. Na 27 maja zaplanowano Beach Party. Uczestników imprezy zaproszą do tańca: DJ Massey, DJ Jankus, DJ Szeryf. Start – 20.00.

Niedziela dla dzieci

Niedziela będzie już znacznie spokojniejsza. W samo południe w Muzeum Śremskim rozpocznie się Dzień Dziecka w Muzeum. Impreza, podczas której zaplanowano muzyczną przygodę z Krzysiem Przyjemskim, warsztaty dla dzieci oraz stoiska z książkami i zabawkami.

Będzie też coś dla miłośników baniek. Bańki mydlane na dzieci czekać będą w niedzielę, 28 maja, od godziny 15.00 na placu przy ul. Nowowiejskiego w Śremie. Ma też się pojawić gwiazda dziecięcych bajek.

Więcej informacji o wspomnianych wydarzeniach znajdziecie na stronie tydzień.net.pl w zakładkach „Wydarzenia” oraz „Co, gdzie, kiedy?”. Zapraszamy!

Zostaw komentarz