Jutro półfinały na kortach

Marek Figaniak Na Korcie
Marek Figaniak w półfinale nie zagra - fot. M.Fujak

Już jutro poznamy finalistów II Turnieju Majowego w Tenisie Ziemnym. W samo południe na kortach rozegrane zostaną bowiem oba półfinały.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wszystkie mecze 1/4 finału kończyły się w dwóch setach. W trzech przypadkach górą byli papierowi faworyci. Zdobywca pucharu KT-24 – Łukasz Chwaliszewski, nie miał większych kłopotów z pokonaniem Janusza Włodarczaka. W obu setach oddał rywalowi po dwa gemy. Pewny awans do półfinału zapewnił sobie jego brat – Waldemar, który rozprawił się z Piotrem Adamczykiem – 6:0, 6:4. W najlepszej czwórce znalazł się także Michał Łabutka. Ubiegłoroczny zwycięzca Letniej Ligi pokonał 2:0 (7:5, 6:3) Tomasza Walczaka.

Czwarty z ćwierćfinałów zakończył się z kolei niespodziewanym zwycięstwem Roberta Wróbla. Wyrzucił on za burtę turniejową „jedynkę”, czyli Marka Figaniaka. Pierwszy set to wręcz „KO”, bo Wróbel wygrał 6:1. W drugim Figaniak próbował jeszcze wrócić do gry i doprowadzić do trzeciego seta, ale nie dał rady, bo przegrał 5:7.W efekcie pary półfinałowe tworzą: Robert Wróbel – Waldemar Chwaliszewski i Łukasz Chwaliszewski – Marek Łabutka.

Oba te pojedynki odbędą się w najbliższą sobotę o godzinie 12.00. Pierwszy na korcie w Psarskim, a drugi przy „szóstce”. Finał zaplanowano na 4 czerwca.

Zostaw komentarz