|

Sejmiki samorządowe. Młodzież rozmawiała o różnych obliczach empatii

fot. D. Górna

Różne oblicza empatii były tematem przewodnim tegorocznych sejmików samorządowych szkół podstawowych. W spotkaniu udział wzięła młodzież z siedmiu szkół. Miała również okazję podglądać radnych miejskich podczas ich pracy.

VW_Berdychowski_400_150(1)

W poniedziałek, 15 maja Szkoła Podstawowa nr 6 w Śremie gościła przedstawicieli szkolnych samorządów. Tematem przewodnim tegorocznych sejmików była szeroko rozumiana empatia. Młodzież wzięła udział w warsztatach. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega empatia oraz jak zachowuje się empatyczny człowiek. Poznali także historie ludzi, którzy wykazują się empatią w codziennych działaniach.

sejmik-szkolny-9
fot. D. Górna/Jednym z gości był Paweł Wawrzyniak, założyciel stowarzyszenia „Pomocna Dłoń w Śremie”

Jednym z gości był Paweł Wawrzyniak, założyciel stowarzyszenia „Pomocna Dłoń w Śremie”, które wystartowało w czasie pandemii koronawirusa. Początkowo sam pan Paweł, a następnie w gronie wolontariuszy, wspierał seniorów w czasie pandemii. Ofiarował im pomoc w zakupach, dostarczał ciepłe posiłki oraz służył pomocą jako tzw. „złota rączka”. Podobnie zaangażował się w chwili wybuchu wojny w Ukrainie. Wówczas także wraz z wolontariuszami „Pomocnej Dłoni” organizował zbiórki darów dla uchodźców oraz obywateli Ukrainy, którzy postanowili zostać na terenach objętych wojną.

Nietypowa lekcja WOS-u

Tego dnia również młodzież miała okazję wziąć udział w lekcji Wiedzy o Społeczeństwie w praktyce. W „szóstce” odbyło się bowiem wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Śremie, która tego dnia zajmowała się projektem uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów.

sejmik-szkolny-13
fot. D. Górna/W „szóstce” odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Śremie

W posiedzeniu komisji udział wziął również burmistrz Śremu, który wywołany przez młodzież do tablicy, odpowiadał na ważne pytania. A wśród nich pojawiło się m.in. to dotyczące Dni Śremu, funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz powrotu kolei. – Młodzież powinna pytać, bo kto pyta, nie błądzi – zapewniał burmistrz.

Już dziś wiemy, że gospodarzem przyszłorocznych sejmików samorządowych będzie Szkoła Podstawowa nr 4. A tematem przewodnim będzie – tolerancja.

Zostaw komentarz