||

Dni Śremu nie będzie! W zamian burmistrz planuje…

hd wallpaper, crowd, concert
fot. pixabay

To pewne! W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, Dni Śremu nie będzie. Nie oznacza to jednak, że ominie nas duże muzyczne wydarzenie. Latem będziemy obchodzić urodziny miasta. Impreza odbędzie się na błoniach.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W tym roku Śrem obchodzi 770. rocznicę nadania praw miejskich. Nasze miasto jest jednym z najstarszych miast w Polsce. W związku z tą ważną rocznicą w Śremie odbędzie się kilka wydarzeń, a wśród nich urodziny miasta, które zaplanowano na 4 sierpnia. Poinformował o tym w poniedziałek, 15 maja burmistrz Adam Lewandowski.

Festyn z okazji urodzin miasta odbędzie się na błoniach, czyli na terenach zielonych przy ul. Piłsudskiego.Wybraliśmy to miejsce, ponieważ w związku z modernizacją stadionu, organizacja tak dużej imprezy nie jest możliwa

podkreśla burmistrz

A kto tego dnia będzie zabawiać śremską publiczność? – O tym poinformujemy za około dwa tygodnie, pod koniec maja – zapewnia Lewandowski.

Oficjalne obchody 770. rocznicy nadania praw miejskich Śremowi, rozpoczną się w środę, 14 czerwca uroczystą sesją rady miejskiej w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Podczas sesji profesor Piotr Pokora da wykład dotyczący historii herbów Śremu.

Natomiast po uroczystej sesji wszyscy jej uczestnicy udadzą się na plac znajdujący się przed budynkami muzeum, gdzie w asyście kompanii honorowej śremskiego garnizonu wojskowego i klas wojskowych Zespołu Szkół Technicznych, zostanie przekazany władzom Śremu nowy sztandar gminy Śrem.

6 komentarzy

  1. A urodziny to nie to samo co dni miasta ? Miejscówka to już całkiem dziwna ale czekamy na tą muzyczną energię z górnej półki:)

  2. A po co to wszystko tzn amfiteatr był robiony nad jeziorem . Teraz gdzieś w polu imprezy .

Zostaw komentarz