O ćwierćfinał walczyli o 6 nad ranem

Na Kortach Trwa Turniej Majowy
Do rozstrzygnięcia pojedynku pomiędzy Piotrem Adamczykiem a Tomaszem Wojna koniecznych było 25 gemów - Fot. ŚTT

Po turnieju o Puchar KT-24 wystartował kolejny. Tym razem Śremskie Towarzystwo Tenisowe zaprosiło miłośników rakiety na II Turniej Majowy. Czy Łukasz Chwaliszewski sięgnie po dublet i znów okaże się najlepszy?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Podobnie jak poprzednio chętnych do gry było tylu, że trzeba było rozegrać eliminacje do turnieju głównego. Zgłosiło się bowiem 26 tenisistów, a miejsc jest 16. Na podstawie rankingu rozlosowano dziewięć par, a zwycięzcy trafili do turniejowej „drabinki”.

W minioną sobotę – 13 maja, odbyły się pierwsze mecze 1/8 finału. Udało się rozegrać 6 z 8 pojedynków. Najwcześniej, bo już o 6 rano (!) na korcie stawili się Marek Staszak i Tomasz Walczak. Awansował ten drugi, który wygrał 6:0, 6:3. Najbardziej zacięte było starcie Piotra Adamczyka z Tomaszem Wojna. Do jego rozstrzygnięcia wystarczyły co prawda dwa sety, ale konieczne było aż 25 gemów. Ostatecznie Adamczyk wygrał 7:6 i 7:5. Ciekawy bój o awans stoczyli także Daniel Ronke i Janusz Włodarczak. Tutaj konieczne były trzy sety. Pierwszego 6:4 wygrał Ronke, ale dwa kolejne w takim samym stosunku – 6:2, na swoją korzyść rozstrzygnął Włodarczak i to on gra dalej.Kamil Majsner miał pecha, bo w I rundzie trafił na zwycięzcę Turnieju KT-24 – Łukasza Chwaliszewskiego – Fot. ŚTT

Pewnie awansowali finaliści KT-24, a więc Łukasz Chwaliszewski i Marek Figaniak. Obaj szybko odprawili z kwitkiem swoich rywali. Co ciekawe, pierwszy oddał cztery gemy Kamilowi Majsnerowi, a drugi tylko jednego Emilowi Majsnerowi. Tak więc pecha w losowaniu mieli zarówno syn, jak i ojciec. W ćwierćfinale jest także miejsce dla Waldemara Chwaliszewskiego, który pewnie pokonał Mariusza Czajkę (6:1, 6:1). Mecze Franek Popławski – Michał Łabutka oraz Krzysztof Musiał – Robert Wróbel zostały przełożone i rozegrane zostaną w tygodniu, bowiem już w tą sobotę planowane są pojedynki 1/4 finału.

Zwycięzcę Turnieju Majowego poznamy z kolei 4 czerwca.

Zostaw komentarz