Trąbinek mistrzem gminy Dolsk

Spośród 19 sołectw tylko trzy wystawiły swoje piłkarskie reprezentacje do udziału w Mistrzostwach Gminy Dolsk. Tytuł wywalczył Trąbinek.

VW_Berdychowski_400_150(1)

W niedzielne popołudnie dopisała pogoda, ale frekwencja mocno rozczarowała. Mimo to Witold Opielewicz – kierownik MGOSiR, podczas otwarcia mistrzostw dziękował za obecność tym, którzy się stawili i zapowiedział, że za rok majowy termin zamieni na czerwcowy.

Trzy zespoły: Dolsk, Małachowo i Trąbinek grały na orliku systemem każdy z każdy 2×10 minut. W pierwszym meczu broniący tytułu Dolsk zmierzył się z Małachowem. Przeważali mistrzowie sprzed roku, ale pierwsi gola zdobyli rywale. Gdy doszło do wyrównania wydawało się, że Dolsk pójdzie za ciosem. Tymczasem piłkarze Małachowa dobrze się bronili, a w końcówce wyprowadzili kontrę, po której strzelili bramkę i niespodziewanie wygrali 2:1.

Dolsk był więc pod ścianą w starciu z Trąbinkiem. W starciu rutyny z młodością górą była młodość. Piłkarze z Dolska musieli uznać wyższość rywali i przegrali wyraźnie 0:3. Ostatni mecz był więc finałem. Szybkie dwa trafienia Trąbinka zapowiadały nokaut. Małachowo znów jednak pokazało, że potrafi się bronić i charakter. Mimo trzeciej straconej bramki zdobyło dwie i walczyło o remis. W ostatniej akcji gola zdobyli jednak rywale i to oni wygrali 4:2 zdobywając mistrzostwo.

Organizator – MGOSiR Dolsk, nagrodził wszystkie zespoły pucharami, a piłkarzy medalami. Wręczał je kierownik Witold Opielewicz. Przyznano także dwa wyróżnienia. Oba padły łupem reprezentantów Małachowa. Królem strzelców został Dawid Nowakowski, a statuetką dla najlepszego bramkarza uhonorowano Andrzeja Łukaszyka, który był jednocześnie najstarszym uczestnikiem niedzielnych mistrzostw.

Zostaw komentarz