||

Nowy sztandar gminy Śrem

Nowy Sztandar Gminy Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wracamy do tematu! Wkrótce gmina Śrem będzie miała nowy sztandar. W maju radni zagłosują za jego ustanowieniem.


Berdychowski Wv

Równo rok temu burmistrz Śremu przygotował projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wszczęcie procedury nadania sztandaru gminie Śrem. Pomysł zrodził się ponieważ gmina nie posiada własnego sztandaru, a ten, zdaniem włodarza, jest elementem jednoczącym mieszkańców.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Aktualnie jest już znany projekt nowego sztandaru. Będzie się on składał z płata, drzewca, głowicy i szarf. Strona prawa płata sztandaru będzie czerwona z godłem Rzeczypospolitej Polskiej. Natomiast strona lewa płata sztandaru będzie biała z herbem gminy w części centralnej. U góry i u dołu płata będą umieszczone napisy „GMINA” i „ŚREM”. W głowicę sztandaru, w kształcie ażurowego grotu, zostanie wpisane godło gminy.

Nowy sztandar gminy Śrem swe miejsce znajdzie w budynku urzędu przy ul. Mickiewicza. Będzie używany podczas świąt państwowych i kościelnych, a także podczas uroczystych sesji rady miejskiej. A ta planowana jest na czerwiec i będzie jednym z elementów uroczystości 770-lecia miasta Śrem. W czwartek, 18 maja radni miejscy pochylą się nad uchwałą w sprawie ustanowienia sztandaru gminy Śrem oraz ustalenia zasad jego używania.

Zostaw komentarz