Pogoń i Zawisza walczą o byt w “okręgówce”

Piłkarze Zawiszy Przegrali Z Avią Po Walce 2:3
Piłkarze Zawiszy przegrali z Avią po walce 2:3

Już jutro zarówno piłkarzy Pogoni Książ, jak i Zawiszy Dolsk czekają mecze, które mogą być kluczowe w walce o utrzymanie w klasie okręgowej.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W minioną środę (3 maja) oba zespoły mierzyły się z zespołami ze ścisłej czołówki. Pogoń grała na wyjeździe z będącą na fali ekipą z Cielczy, która wiosną odniosła komplet siedmiu zwycięstw. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego nie zdołali przerwać serii wicelidera i przegrali 1:3, a honorową bramkę zdobył Patryk Wesołek.

Z kolei Zawisza podejmował lidera z Kamionek. Po jesiennej klęsce 0:8 tym razem piłkarze z Dolska znacznie wyżej postawili poprzeczkę faworytowi. Ten co prawda prowadził do przerwy 2:0, ale w 66 minucie po faulu na Amadeuszu Idkowiaku kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Malicki i gospodarze wrócili do gry. Kwadrans przed końcem Avia odzyskała jednak dwubramkową przewagę i kontrolowała spotkanie. Co prawda podopieczni Macieja Fujaka strzelili liderowi jeszcze jedną bramkę (samobój po dośrodkowaniu Przemysława Fręsko), ale było to w doliczonym czasie i zaraz po tym jak piłka wylądowała w siatce arbiter zakończył mecz.Po 23 kolejkach w końcówce tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Stawkę bez szans na utrzymanie zamyka zespół z Oborzysk, który ma 13 punktów. Pogoń jest przedostatnia i ma na koncie 21 “oczek”. Punkt więcej mają aż trzy zespoły: Lotnik Poznań, Zawisza Dolsk i 1920 Mosina.

W sobotę dojdzie do bezpośrednich pojedynków zagrożonych spadkiem drużyn. O 15.00 Zawisza podejmować będzie 1920 Mosinę, a o 17.00 Pogoń zmierzy się z Lotnikiem Poznań.

Będą do starcia o przysłowiowych sześć punktów. Czy przedstawiciele naszego powiatu wykorzystają atut własnych boisk i zrobią krok w kierunku pozostania w “okręgówce”? Przekonamy się już jutro.

Zostaw komentarz