+1
0
+1
0

Już jutro zarówno piłkarzy Pogoni Książ, jak i Zawiszy Dolsk czekają mecze, które mogą być kluczowe w walce o utrzymanie w klasie okręgowej.

Berdychowski Wv

W minioną środę (3 maja) oba zespoły mierzyły się z zespołami ze ścisłej czołówki. Pogoń grała na wyjeździe z będącą na fali ekipą z Cielczy, która wiosną odniosła komplet siedmiu zwycięstw. Podopieczni Marcina Tomaszewskiego nie zdołali przerwać serii wicelidera i przegrali 1:3, a honorową bramkę zdobył Patryk Wesołek.

Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Z kolei Zawisza podejmował lidera z Kamionek. Po jesiennej klęsce 0:8 tym razem piłkarze z Dolska znacznie wyżej postawili poprzeczkę faworytowi. Ten co prawda prowadził do przerwy 2:0, ale w 66 minucie po faulu na Amadeuszu Idkowiaku kontaktową bramkę z rzutu karnego zdobył Tomasz Malicki i gospodarze wrócili do gry. Kwadrans przed końcem Avia odzyskała jednak dwubramkową przewagę i kontrolowała spotkanie. Co prawda podopieczni Macieja Fujaka strzelili liderowi jeszcze jedną bramkę (samobój po dośrodkowaniu Przemysława Fręsko), ale było to w doliczonym czasie i zaraz po tym jak piłka wylądowała w siatce arbiter zakończył mecz.

Po 23 kolejkach w końcówce tabeli zrobiło się bardzo ciasno. Stawkę bez szans na utrzymanie zamyka zespół z Oborzysk, który ma 13 punktów. Pogoń jest przedostatnia i ma na koncie 21 “oczek”. Punkt więcej mają aż trzy zespoły: Lotnik Poznań, Zawisza Dolsk i 1920 Mosina.