|||

Chwałkowo Kościelne pięknieje

Inwestycje W Chwalkowie 9
fot. Gmina Książ/Jest nowy plac zabaw
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gmina Książ Wlkp. pochwaliła się realizacją inwestycji w Chwałkowie Kościelnym. Wieś zyskuje nowe, ładniejsze oblicze.


VW_Berdychowski_400_150(1)

– W tegorocznym gminnym budżecie zaplanowanych zostało wiele różnych zadań inwestycyjnych na terenie Chwałkowa Kościelnego. Część z nich jest obecnie w trakcie realizacji, a część czeka na swoje wykonanie – informuje ksiąski magistrat.

Dotychczas udało się wykonać między innymi utwardzenie drogi i wjazdu do budynku miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Zadanie to wykonała firma Roboty Drogowe Jacek Szymanowski z Książa Wlkp., która równocześnie zajęła się kolejnym przedsięwzięciem – przygotowaniem terenu pod nowy plac zabaw usytuowany przy szkole w Chwałkowie.inwestycje-w-Chwalkowie-8
fot. Gmina Książ/udało się wykonać między innymi utwardzenie drogi i wjazdu do budynku miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej

W pierwszej kolejności zdemontowano tam mocno zniszczoną, gumową nawierzchnię i otaczający ją stary płot. Następnie nawieziono piaszczyste, białe podłoże, na którym Grupa Hydro Sp. o.o. Sp. k. z Mosiny zamontowała nowe urządzenia zabawowe.

Równolegle rozpoczęto prace związane z wykonaniem nowego ogrodzenia. W całości ma ono powstać do końca bieżącego miesiąca.

Wtedy też zaprezentujemy efekt końcowy „strażacko- szkolnych” inwestycji w Chwałkowie

zapewnia burmistrz

Zostaw komentarz