|||

Dzień strażaka w Żabnie. Festyn i dobra zabawa

Dzien Strazaka 2023 Zabno 1
Podczas Dnia Strażaka w Żabnie ochotnicy z OSP Żabno otrzymali kluczyki do "nowego" wozu / fot. B. Klimczyk (TV Relax)

Strażacy ochotnicy z jednostki OSP Żabno na długo zapamiętają dzisiejszy Dzień Strażaka. To właśnie dziś oficjalnie na ich ręce przekazano kluczyki do samochodu GBA, jaki gmina Brodnica otrzymała z komendy PSP w Śremie.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wielka feta w Żabnie. Strażacy ochotnicy stanęli na wysokości zdania. Wydarzenie, które miało miejsce 22 kwietnia zapisze się na kartach kroniki wsi, jako jedno z ciekawszych i ważniejszych.

Defilada z orkiestrą

Oficjalną część imprezy otworzył przemarsz pocztów sztandarowych i gości, którzy udali się do pobliskiego kościoła, gdzie odprawiona została msza dziękczynna. Następnie barwny korowód pocztów sztandarowych przemaszerowało pod remizę druhów OSP Żabno, gdzie odbyły się główne uroczystości.„Nowy” wóz bojowy oficjalnie przekazany

To właśnie tam, na placu przed strażnicą, doszło do kulminacyjnego momentu, czyli oficjalnego przekazania kluczyków do wozu bojowego dla OSP Żabno. Samochód nie jest nowym autem, bo ma już kilka lat na karku i jest doskonale znanym śremskim miłośnikom pożarnictwa – to GBA z JRG Śrem, które zostało przekazane do OSP Żabno w lutym tego roku.

W drugą stronę, do KP PSP w Śremie trafiły środki pieniężne w wysokości 190 tys. zł – w ramach wsparcia PSP w Śremie na fundusz wsparcia Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.

Piknik i fiesta do późnych godzin

Oficjalna część to tylko jedno z wydarzeń w Żabnie. Imprezą towarzyszącą był piknik, festyn z grochówką, domowymi wypiekami i atrakcjami dla starszych oraz młodszych. Zaplanowana jest również zabawa taneczna – przygrywać będzie DJ Wąski.

Zostaw komentarz