|||

Połączyli przyjemne z pożytecznym

Eko Rajd W Chrzastowie 80
fot. D. Górna/Mieszkańcy wsi, wyposażeni w rękawice i plastikowe worki, posprzątali teren, od szkoły aż po las za remizą

Mieszkańcy Chrząstowa nie zawiedli! W sobotnie popołudnie, 22 kwietnia wybrali się na spacer i posprzątali teren wsi, od szkoły aż po las za remizą. Potem był czas na słodkie przyjemności i zabawę.


VW_Berdychowski_400_150(1)

„Pieszy Eko Rajd” to pomysł Koła Gospodyń Wiejskich oraz OSP Chrząstowo. W organizację wydarzenia zaangażował się również sołtys i rada sołecka. A wszystko po to, by połączyć przyjemne z pożytecznym.

Najpierw było pożytecznie, bowiem mieszkańcy wsi, wyposażeni w rękawice i plastikowe worki, posprzątali teren, od szkoły aż po las za remizą. W tym czasie panie z KGW przygotowały stoisko ze smakołykami. Były kiełbaski z ogniska, pyra z gzikiem i chleb ze smalcem, a także pyszne słodkie wypieki.Niespodziankę przygotowali również druhowie z OSP, którzy zaprezentowali pokaz strażacki, a że tego dnia pogoda była wyśmienita, pokaz zamienił się w bitwę na sikawki. Z kolei najmłodsi mogli skorzystać z przejażdżki na kucykach, które zapewniła stajnia Black Velvet z Sosnowca.

Podczas sobotniego wydarzenia w Chrząstowie zbierano datki oraz karmę dla podopiecznych fundacji Benek z Szewców, która zajmuje się m.in. warsztatami terapii zajęciowej oraz leczeniem i dokarmianiem zwierząt. Fundacja prowadzi również hospicjum dla kucy i osiołków oraz azyl dla żubrów.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz