Image
  • Home
  • Sport
  • Finałowe rozstrzygnięcie Niedzielnych Popierdółek

Finałowe rozstrzygnięcie Niedzielnych Popierdółek

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jednak przed finałowym rozstrzygnięciem, trzeba było rozegrać ostatnią rundę zmagań. Na starcie pojawiło się aż 14 zawodników, z których każdy rywalizował z każdym. Zmieniono formułę rozgrywek i zagrano solo. Można było sporo zyskać, ale i stracić.

Przy tak wyrównanej stawce dziewięć zwycięstw wystarczało do zwycięstwa. Całe podium, to zawodnicy z dziewięcioma wygranymi pojedynkami. O wygranej decydowały małe punkty, a te zdecydowanie najlepsze miał Karol Jędrzejczak i on wygrał maraton singlowy. Drugi był Paweł Pieprzyk, a trzeci Tadeusz Tomczak.

Wówczas przyszedł czas na finałowe rozstrzygnięcia i podsumowanie głównej tabeli.

Główną nagrodę finansową za zwycięstwo w całym cyklu zainkasował Błażej Twardowski, który w zasadzie liderował od drugiego turnieju, do jego końca. Zawodnik reprezentujący na co dzień Myślenicki KS, to medalista Mistrzostw Europy, dlatego każde inne rozwiązanie byłoby niespodzianką. Na drugie miejsce wskoczył po dzisiejszym dobrym występie Tadeusz Tomczak ŚKP Śrem, a trzecie miejsce przypadło Pawłowi Pieprzykowi (Sokół Wrocław), który też awansował po dobrym dzisiejszym występie.

Miejsca poza podium z równą ilością punktów zajęli Marek Maćkowiak (ŚKP), Maciej Kiepsch (Myślenicki KP)i Mirosław Misiorny (ŚKP).

Co ciekawe o takiej właśnie kolejności decydowało ilość wygranych turniejów w cyklu. Było to o tyle ważne, że na czwartego zawodnika czekała również gratyfikacja finansowa.

Kopertę ze stuzłotowym banknotem rozlosowaną wśród uczestników, którzy uczestniczyli w cyklu przynajmniej pięciokrotnie wylosował Jacek Boinski.