|||

Tym razem na sportowo – II Turniej Seniorów w Boule

Img 20231003 101011 Easy Resize.com
II Turniej Seniorów w Boule/fot. W. Kaptur

Seniorzy specjalnie na wtorek (3 października) zamówili sobie doskonałą pogodę. Co takiego zaplanowali na ten dzień? Zorganizowali II turniej w boule!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Boule to klasyczna gra towarzyska pochodząca z Francji. Znana jest również pod nazwą „petanque”. Uczestnicy mają za zadanie rzucać metalowe kule w kierunku małej drewnianej kulki, w Polsce zwanej „świnką”. Trzeba zbliżyć się jak najbliżej tego punktu. Gra w boule może być rozgrywana na różnych poziomach trudności.

Gra w boule staje się coraz popularniejsza wśród śremskich Seniorów

Świadczy o tym chociażby fakt, że to już druga edycja tego turnieju w Śremie. Organizacją przedsięwzięcia zajęła się Śremska Rada Seniorów, przy współpracy ze Śremskim Klubem Przyjaciół Petanque Buler. Patronem imprezy został burmistrz Adam Lewandowski, który życzył uczestnikom udanej rozgrywki.fot. W. Kaptur

Konkurencje odbywały się na świeżym powietrzu na bulodromie przy Skwerze 750-lecia. Oficjalną częścią wydarzenia zajęła się Teresa Oleksy, przewodnicząca Śremskiej Rady Seniorów.

To bezpieczna gra dla seniora w każdym wieku. Wymaga tylko odrobiny zręczności i koncentracji. To doskonały sposób na aktywizację i integrację seniorów. Dzięki takim aktywnościom my seniorzy przełamujemy stereotypy wizerunkowe dotyczące seniorów i starości

– powiedziała Teresa Oleksy

Dodała również, że wiek to tylko liczba i życzyła wszystkim dobrej zabawy.

fot. W. Kaptur

Podczas gry w boule na twarzach seniorów gościło skupienie. Kibice z zainteresowaniem oglądali zmagania zawodników. Rozgrywce sędziowali członkowie Śremskiego Klubu Przyjaciół Petanque Buler. Pojawili się m.in. Piotr Milicki — sędzia krajowy petanque i wicemistrz Polski, Leszek Złotowski — tegoroczny mistrz Polski oraz Marek Maćkowiak — sędzia krajowy. Tego dnia na każdego zawodnika czekała zupa pomidorowa, kawa i ciasto.

Zwycięzcami II Turnieju Seniorów w Boule zostały pary:

  1. Wujek-Matuszewski
  2. Murawski-Kmieciak
  3. Koralewska-Buchwald

Zostaw komentarz