|||

Stworzyli mapę publicznych defibrylatorów. Jak z niej korzystać?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pasjonaci i głównie strażacy z ochotniczych straży pożarnych na terenie kraju stworzyli Otwartą Mapę Defibrylatorów Zewnętrznych. OpenAEDMap jest otwartym projektem, który ukazuje wszystkie automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED) na całym świecie, w tym także w Polsce oraz w naszej małej lokalnej społeczności.

Projekt powstał w wyniku starań Stowarzyszenia OpenStreetMap Polska. Twórcy o projekcie mówią, że jest to swego rodzaju Wikipedia dla map. Projekt dostępny jest dla każdego i każdy może edytować oraz dodawać obiekty do mapy.W tym celu trzeba założyć konto OSM i można dodawać nowe lokalizacje AED. Tych z pewnością brakuje – chociażby na terenie powiatu śremskiego.

Na mapie, którą możecie znaleźć w tym miejscu, na terenie powiatu śremskiego znajduje się tylko jedno urządzenia AED – to zamontowane w remizie strażaków ochotników z OSP Pysząca.

Sami jednak wiemy doskonale, że takich urządzeń jest znacznie więcej. W samym Śremie urządzenia te przydatne podczas zatrzymania akcji serca znajdziemy w szkołach podstawowych nr 1, 2, 4, 5, 6 oraz w szkołach w Bodzyniewie, Nochowie, Zbrudzewie oraz m.in. w ratuszu oraz w obiekcie Śremskiego Sportu. Także takie AED dostępne są m.in. w Dolsku czy w Jarosławkach.